Rześki jesienny poranek, zwiastuje słoneczny dzień

Mamy nadzieję, że wykorzystali Państwo jak tylko się dało wysokie temperatury, które towarzyszyły nam w minionym tygodniu. Ponieważ w tym tak ciepło już nie będzie, a jesień rozgości się w Polsce na dobre. Niewykluczone, że miejscami na północy kraju, w drugiej części tygodnia mogą pojawić się przymrozki. Zimne powietrze napływać będzie przez większość tygodnia, dopiero w ostatnich dniach zrobi się cieplej.

Poniedziałek

Początek tygodnia rozpocznie się mgłami, które z biegiem godzin będą zanikać. Pojawią się też opady deszczu, których najwięcej będzie na północy kraju. Deszcz popada również w centrum oraz lokalnie na wschodzie. Chłodno, na ogół 14-15°C, tylko miejscami na zachodzie i południowym zachodzie do 17-18°C.

Wtorek

Bez większych zmian w pogodzie, będzie za to więcej słońca i mniej opadów. Deszcz pojawi się podobnie jak w poniedziałek na północy kraju, a poza tym nie będzie padać. W całej Polsce wystąpią słabe, okresami umiarkowane podmuchy wiatru wiejącego z kierunków północnych. Zrobi się nieco chłodniej, około 12-13°C będzie na wschodzie, do 14-15°C wskażą termometry w pozostałych regionach, a tylko na zachodzie może być maksymalnie do 17°C.

Środa

Środa przyniesie więcej chmur oraz słabe opady na południu i południowym wschodzie Polski. W pozostałych regionach więcej pogodnego nieba i bez opadów. Znów zrobi się chłodniej, na południu i wschodzie będzie zaledwie 10-11°C, w centrum i północy do 12°C, a na zachodzie i północnym zachodzie do 14-15°C.

Czwartek

Mgły i pochmurne niebo zdominują pogodę od centrum po południe Polski, jednak padać nie powinno. W pozostałych regionach więcej przejaśnień, ale ciepło nie będzie. W całym kraju temperatura na zbliżonym poziomie od 12-14°C na wschodzie, południu, do 15-16°C na zachodzie.

Piątek

Coś drgnie w pogodzie i do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu Europy. Uwaga, ponieważ miejscami w kraju przez większą część dnia utrzymywać się będą mgły, skutecznie zakrywające niebo. Temperatury nieco wyższe, do 13-14°C na krańcach wschodnich, do około 15-16°C w centrum i do 17-18°C na południowym zachodzie i zachodzie Polski.

Weekend

Sobota przyniesie nam jeszcze wyższe temperatury – około 15-16°C będzie na wschodzie, w centrum do 17°C, a na zachodzie nawet do 19°C. Wszystko wskazuje, że nie będzie też padać, a mgły będą utrzymywać się tylko lokalnie. W niedzielę więcej chmur na południu kraju, tu też popada. W pozostałych regionach padać nie będzie, ale może się chmurzyć. Znów cieplej, do 16°C wzrośnie temperatura na północy, w pozostałych regionach będzie około 17-19°C, a miejscami na południowym zachodzie do 20-21°C.

Przysłowie na ten tydzień:

Październik chodzi po kraju, cichnie ptactwo w gaju

Nadchodzący tydzień przyniesie nam pierwszy, tak wyraźny powiew jesieni. Do Polski napływać będzie zimne powietrze z północy kontynentu, w ciągu dnia temperatura wprawdzie będzie wyraźnie przekraczać wartość 10 stopni Celsjusza, będzie jednak dosyć rześko. Noce będą zimne, a na północy kraju mogą pojawić się przymrozki. Na szczęście pod koniec tygodnia ponownie zrobi się cieplej.