Niegroźne chmury na niebie w lipcu

Za nami pierwszy tydzień lata. Pod względem pogody niespecjalnie nas rozpieścił. Było co prawda sporo chwil ze słońcem, opadów i burz, ale termperatury pozostawiały wiele do życzenia. Czy po kilkunastu dniach raczej wiosennej pogody możemy liczyć na poprawę pogody? Wygląda na to, że tak! Sprawdźmy szczegóły.

Poniedziałek

W ciągu dnia opady deszczu w towarzystwie burz wystąpią na wschodzie i południu kraju. Burze nie powinny być silne, choć wiadomo, że silniejszych komórek burzowych nie można wykluczyć. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów. Temperatury niezbyt wysokie, od 22 stopni na zachodzie, przez 20-21 na południowym zachodzie i wschodzie do 18-19 na pozostałym obszarze.

Wtorek

We wtorek słabe opady deszczu wystąpią w pasie od Pomorza oraz Warmii i Mazur przez Kujawy, Wielkopolskę, zachodnią część Mazowsza, Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Nieco mocniej popada na południowym wschodzie, tam też wystąpią burze. Termometry pokażą wyrównane temperatury na poziomie 21-22*C. Tylko na południu i południowym wschodzie będzie nieco chłodniej, do 19 stopni.

Środa

We środę Polska zacznie dostawać się pod wpływ wyżu. Na południowym wschodzie i południu wystąpią jeszcze słabe opady deszczu, lokalnie w towarzystwie słabych burz. Strefa ta jednak będzie opuszczać nasz kraj. Na pozostałym obszarze będziemy mogli liczyć na sporo chwil ze słońcem. Temperatury już wyższe, od 24*C na zachodzie do 21-22*C na pozostałym obszarze.

Czwartek

W czwartek wyż zagości już w całym kraju przynosząc wszędzie słońce i niemal bezchmurne niebo. Również temperatury pójdą w górę. Będzie od 25 stopni na południowym zachodzie, przez 24*C w centrum, na zachodzie i południu, do 20-22*C na pozostałym obszarze.

Piątek

Piątek będzie kolejnym dniem pod znakiem słońca w całej Polsce. Do tego czekają nas wysokie temperatury. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie spodziewamy się 28 stopni. Na pozostałym obszarze będzie na ogół 24-25*C.

Weekend

Przed nami upalny weekend. W sobotę na zachodzie i południowym zachodzie słupki rtęci mogą pokazać 30*C. Na pozostałym obszarze od 28 do 26-27 stopni na południowym wschodzie. Oczywiście o opadach nie ma żadnej mowy. Prawdziwy upał czeka nas w niedzielę. Termometry pokażą od 32 stopni na zachodzie, przez 30-31 w centrum, do 28-29*C na pozostałym obszarze. Wieczorem nie wykluczamy burz na południu i zachodzie kraju. Znów wszędzie zaświeci słońce i będzie bezchmurnie.

Wykres temperatur:

wykres temperatury

Przysłowie na ten tydzień:

Lipcowe upały, wrzesień doskonały

Przed nami pierwszy tydzień wakacji, a zarazem początek lipca. W tym roku lipiec już od samego początku przyniesie nam prawdziwie letnią pogodę. Zwłaszcza weekend zapowiada się wręcz fantastycznie. Wszystko wskazuje na to, że taka aura utrzyma się dłużej niż 2-3 dni.