Deszczowy i pochmurny dzień

Nadchodzący tydzień przyniesie upragnione opady deszczu. Największych sum opadów spodziewamy się na południu. Niestety koniec długiego weekendu majowego zapowiada się bardzo chłodno.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie sporą ilość opadów. Deszcz wystąpi na zachodzie i w całej południowej części kraju, lokalnie opady mogą być mocne. W drugiej części dnia przestanie padać na zachodzie, a opady utrzymają się na południu i częściowo w centrum. Lokalnie mogą przejść burze. Temperatura wyniesie od 13-14°C na południu i południowym wschodzie, przez 14-16°C na północy, do 17-18°C na zachodzie.

Wtorek

We wtorek opadów deszczu spodziewamy się wyłącznie na krańcach południowych, gdzie także w drugiej części dnia mogą wystąpić burze. Padać może mocno. Na pozostałym obszarze bez opadów, a na północy bardzo słonecznie. Temperatura wyniesie od 10-11°C na krańcach południowo wschodnich, przez 16-17°C na wschodzie i północy, do 18-20°C na zachodzie.

Środa

Środa nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Na zachodzie i południowym wschodzie wystąpi większe zachmurzenie i w tych regionach może słabo popadać deszcz. Poza tym bez opadów i pogodnie. Na termometrach od 14-15°C na zachodzie i południu, do 17-19°C na wschodzie i w centrum.

Czwartek

W czwartek nad Polską wędrować będzie mało aktywny front atmosferyczny, który przyniesie umiarkowane opady deszczu, a w drugiej części dnia burze. Temperatura wzrośnie do 14-16°C na południu, do 17-18°C na wschodzie i 19-20°C na zachodzie.

Piątek

Piątek przyniesie dynamiczną aurę za sprawą frontu z opadami deszczu i burzami. Burze wystąpią przede wszystkim na wschodzie i w centrum Polski. Zacznie mocniej wiać, w porywach do 60 km/h. Zacznie docierać chłodne powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Temperatura wyniesie od 9-11°C na zachodzie, przez 13-15°C w centrum, do 19-20°C na wschodzie.

Weekend

Także w sobotę zapowiada się chłodno i deszczowo. Rano na wschodzie możliwe opady o charakterze ciągłym. Na zachodzie popada raczej lokalnie. W drugiej części dnia w całym kraju wystąpią opady przelotne, niewykluczone burze z opadami gradu. Zimno, na ogół koło 9-11°C. Niedziela z kolejnym frontem i deszczem, który spadnie przede wszystkim na zachodzie i północnym zachodzie. Niewykluczone, że opady i burze wystąpią na południowym wschodzie. Temperatura bez większych zmian od 10-11°C na zachodzie, do 12-13°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy się maj z grzmotem odezwie na wschodzie, rok sprzyja sianu i zbożu w urodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here