Burze i deszcz w lecie

W nadchodzącym tygodniu nieco się ochłodzi, ale wciąż będzie bardzo ciepło. Bardzo burzowo zapowiada się pierwsza połowa tygodnia.

Poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się gorąco i upalnie. Na północy kraju temperatura wzrośnie do 28-29°C, a na południu do 31-32°C, lokalnie może być cieplej. Wystąpią burze, które będą mieć charakter stacjonarny. Niestety oznacza podtopienia i zalania z uwagi na intensywne opady deszczu, które mogą wynieść do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. Burze wystąpią na południu i wschodzie Polski.

Wtorek

Wtorek także zapowiada się bardzo ciepło, ale już nie upalnie. Temperatura wzrośnie do 25-26°C na północnym wschodzie, do 28-29°C na południu i do około 30°C w centrum i na zachodzie. Znów zagrzmi i to niemal w całym kraju, za wyjątkiem północnego wschodu Polski. Najgroźniejszych burz spodziewamy się na zachodzie i południu.

Środa

W środę w całym kraju zaznaczą się łagodniejsze masy powietrza polarnomorskiego. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 22-23°C na północy i do 25-26°C na południu. Mocniej powieje wiatr, w porywach do 30-40 km/h. Na krańcach południowych przejdą burze.

Czwartek

W czwartek na północy kraju więcej chmur i możliwe opady deszczu. Na południu sporo słońca, ale w drugiej części dnia mogą występować burze. Na termometrach od 18-19°C na północy, do 25-26°C na południu.

Piątek

Napłynie nieco cieplejsze powietrze, na północy temperatura wzrośnie do 22-23°C na północy, i do 25-26°C na południu. Znów mogą wystąpić burze, która dadzą o sobie znać na zachodzie i na południu kraju.

Weekend

Sobota pogodna i słoneczna. Burze wystąpią wyłącznie na krańcach południowych. Na termometrach przyjemne 23-24°C na wschodzie i 25-27°C na zachodzie. Niedziela bez opadów i z dużą ilością słońca. Na termometrach od 24-25°C na wschodzie, do 27-28°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Czego lipiec i sierpień nie dowarzy, tego wrzesień nie usmaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here