Weekend rozpieścił nas swoim temperaturami. Jednakże we wtorek, do Polski, wkroczy zimny front atmosferyczny, który przyniesie burze.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia zapowiada się bardzo ciepło. W całym kraju, pomijając wybrzeża, temperatury przekroczą 20 stopni. Po południu burze możliwe przede wszystkim na Dolnym Śląsku oraz w województwie łódzkim.

Wtorek

Nadal będzie bardzo ciepło. Słupki termometrów przekroczą ponad 30 stopni. Jednakże w ciągu dnia nad Polskę napłynie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie gwałtowne burze, zwłaszcza wśród naszej zachodniej granicy. Wraz z upływem dnia burze będą kierowały się na wschód, w związku z czym może zagrzmieć ponownie w województwie łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim oraz na Mazowszu.

Środa

Po przejściu wspomnianego frontu środa zapowiada się zróżnicowanie pod względem temperatur. Najcieplej w województwie podkarpackim oraz lubelskim – tam około 25 stopni. Na zachodzie kraju 20. Najzimniej w warmińsko-mazurskim około 16-17.

Czwartek

Niestety, czwartek w porównaniu do poprzednich dni zapowiada się „chłodno”. Najwyższe temperatury będą notowane na Dolnym Śląsku – do 21 stopni. Ponownie najzimniej będzie na Warmii – w okolicach 15 stopni.

Piątek

Pierwszy dzień weekendu będzie bardzo podobny do czwartku. Temperatura w całym kraju w graniach 20 stopni.

Sobota

W sobotę nad zachodnią część kraju ponownie napłynie ciepłe powietrze. Na Dolnym Śląsku temperatura przekroczy 25 stopni.

Niedziela

Ostatni dzień weekendu powinien, ponownie jak wczoraj, rozpieścić nas temperaturami. Najcieplejszym miejscem w Polsce – co nie powinno stanowić dla nas zaskoczenia – będzie województwo Śląskie. Tam temperatura może przekroczyć 30 stopni. W pozostałej części kraju nie tak ciepło, jednakże w centrum temperatury będą oscylować w granicach 24-25 stopni.

W dzisiejszej prognozie nie będzie przysłowia na ten tydzień. Podzielę się z Wami jednym z zasłyszanych cytatów – „Zawsze mogło być gorzej i na pewno będzie”. To tak odnośnie tegorocznego sezonu w Łodzi. A czytelnikom po zachodniej stronie łódzkiego przybytku życzę udanych łowów. Oby modele były z Wami!