Pogodna i ciepła złota jesień, babie lato

Prognozowane na koniec ubiegłego tygodnia ocieplenie opóźniło się, ale tylko o parę dni. Nadchodzący tydzień zapowiada się niezwykle ciepło, w wielu regionach spodziewamy się wartości ponad 20 stopni Celsjusza, i to nie tylko w regionach podgórskich!

Poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Ranek przywita nas opadami niemal w całym kraju, padać nie powinno tylko na krańcach zachodnich i północno zachodnich. Z biegiem dnia opady zaczną zanikać, a na południu i południowym wschodzie wyjrzy słońce. Największych sum opadów spodziewamy się na na północnym wschodzie, gdzie rano także możliwe opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Zimno, na przeważającym obszarze kraju temperatura wzrośnie do 5-6°C, a a na północ do około 4°C. Bardzo ciepło na południowym wschodzie, gdzie zacznie napływać powietrze z południa, i tu temperatura wzrośnie do 17-19°C.

Wtorek

Ciepło już w całym kraju, a na południu nawet bardzo ciepło. W górach powieje halny, co jeszcze bardziej podkręci temperaturę, która wzrośnie do 16-17°C na północy, do 18-19°C w głębi kraju, i do 20-22°C na południu. Lokalnie wartości te mogą być wyższe – mowa o regionach podgórskich. Będzie na ogół pochmurno, a opady deszczu wystąpią w centrum, a wieczorem również na wschodzie.

Środa

Pogoda w środę będzie wyśmienita, gdyż zapowiada się bezchmurnie i równie ciepło. Niższe wartości tylko na północnym wschodzie, gdzie temperatura wzrośnie do około 12-13°C. Z kolei na północnym wschodzie i południowym zachodzie będzie do 14-15°C, w centrum do 16-17°C, a na południowym wschodzie do 18°C.

Wszystkich Świętych

Pogoda na święto Wszystkich Świętych sprzyjać będzie odwiedzaniu grobów bliskich. Padać nie powinno, a na niebie występować będą niegroźne chmury piętra wysokiego. Bardzo ciepło, od 15-16°C na północy, do 18-19°C na południu.

Piątek

W piątek aura zmieni się, ale na razie na zachodzie, gdzie zaznaczą sie chmury front atmosferycznego z opadami deszczu. W pozostałych regionach bez opadów i gorąco jak na listopad. Na termometrach od 10-11°C na zachodzie, przez 16-17°C na północnym wschodzie i do 19-20°C na południu. W górach znów powieje halny, który może jeszcze bardziej podnieść temperaturę.

Weekend

Wygląda na to, że front straci swoją aktywność nad Polską i zatrzyma się nad północnymi i zachodnimi częściami kraju. W tych regionach spodziewamy się chmur stratus, które ograniczą wzrost temperatury, do tego będzie mglisto. W pozostałych regionach pogodnie i bardzo ciepło. Temperatura wzrośnie do 9-10°C na północy i zachodzie, do 15-16°C w centrum i do 18-19°C na południowym wschodzie. Niedziela znów ciepła w całym kraju, ale lokalnie chmury typu stratus mogą utrzymywać się przez większą część dnia. Tam gdzie wystąpią temperatura nie przekroczy 12°C. Poza tym wyniesie do 15-16°C na północy i 17-18°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Wszyscy Święci gdy jasnością nas uraczą, a Zaduszki (02.11) nie popłaczą, Marcin (11.11) nam też nie zsiwieje, wówczas bracie miej nadzieję, że na Ofiarowanie (21.11) masz piękne zaranie, na Niepokalaną (08.12) rzeki nam nie staną, a tak do Wilii na to dotrwa babskie lato

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here