Ciepłe i słoneczne lato

Przed nami ostatnie dni lata, które miną przede wszystkim pod znakiem słonecznej i ciepłej aury. Również początek września będzie ciepły i słoneczny, a pogoda popsuje się dopiero w ostatni dzień weekendu.

Poniedziałek

Początek tygodnia przywita nas opadami deszczu oraz burzami, które wystąpią na południu, częściowo w centrum oraz na wschodzie kraju. Najpóźniej rozpada się na wschodzie Polski, gdzie temperatura zdąży jeszcze wzrosnąć do blisko 28-30°C. Chłodniejsze powietrze zaznaczy się w pozostałych regionach, przez to na termometrach ujrzymy na ogół do 23-25°C, a do tego będzie wietrznie. Burze, które wystąpią na wschodzie i południu mogą być groźne.

Wtorek

Aura uspokoi się we wtorek, ale znów zrobi się chłodniej za sprawą napływającego powietrza z północy. Wystąpią również umiarkowane podmuchy wiatru, a miejscami na północy oraz południu przelotnie popada deszcz. Na termometrach ujrzymy od 17-18°C na północy, do 21-22°C na południu.

Środa

Nad Polską ponownie znajdzie się centrum wyżu, a to oznacza napływ cieplejszych mas powietrza oraz pogodniejsze niebo. Więcej chmur zaznaczy się tylko na północy kraju. Znów cieplej od 21-22°C na wschodzie, do 25-26°C na zachodzie.

Czwartek

Wyż znad Polski przemieści się nad Ukrainę. Do naszego kraju nadal docierać będzie bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu kontynentu. W całym kraju znów może być bezchmurnie, a do tego bardzo ciepło. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 27-28°C, a na wschodzie do 26°C.

Piątek

Nad północną część kraju sięgnie chłodny front atmosferyczny, ale przyniesie tylko większe zachmurzenie i słabe opady deszczu. Na termometrach ujrzymy od 22-23°C na północy, do 27-28°C na południu.

Weekend

W sobotę przez Polskę wędrować będzie ciepły front, za którym napłynie upalne powietrze z południa kontynentu. Na zachodzie kraju temperatura może wzrosnąć do 31°C, w centrum do 27-28°C, a na wschodzie do 25-26°C. W niedzielę nadal gorąco i pogodnie, choć po południu do zachodnich dzielnic kraju zbliży się front z opadami i burzami. Nadal letnie wartości temperatur, na ogół do 27-28°C, a miejscami w centrum do 30°C.

Przysłowie na ten tydzień

Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień.

Nadchodzący tydzień po krótkim napływie chłodnego powietrza zaserwuje nam słoneczną i bardzo przyjemną pogodę. Warto wykorzystać ładną pogodę i zaplanować urlop, gdyż szans na tak wysokie temperatury będzie coraz mniej.