Ocieplenie po opadach śniegu, odwilż

Nadchodzący tydzień przyniesie deszczową i wietrzną aurę, będzie za to ciepło. Na zachodzie kraju nawet ponad 10 stopni ciepła. Pod koniec tygodnia do Polski wrócą ujemne temperatury.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie bardzo wysokie temperatury. Na wschodzie temperatura wzrośnie do 7-8°C, do 9-10°C miejscami w centrum i na zachodzie. Najcieplej na Opolszczyźnie do 11-12°C. Ciepłej aurze towarzyszyć będą opady deszczu od rana na wschodzie, a w drugiej części dnia na północy. W całym kraju mocniej powieje wiatr, do 60-70 km/h na północy i do 55 km/h na południu.

Wtorek

Chłodniejsze masy powietrza napłyną w piątek. Na północnym wschodzie temperatura wzrośnie do 1-2 stopni Celsjusza. Na wschodzie i w centrum do 3-4°C, a na zachodzie do 6-7°C. Od centrum po wschód kraju wystąpią przelotne opady mieszane (deszcz, śnieg, grad, krupa śnieżna), które okresowo mogą być mocne. Będzie także bardzo wietrznie, w całym kraju spodziewamy się podmuchów do 60-70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

Środa

Środa znów pochmurna i mglista. Przejaśnienia pojawią się na południu. Przez większą część dnia bez opadów, te dopiero wieczorem pojawią się na zachodzie kraju. Temperatura wzrośnie od 3-4°C na północy do 6-8°C na krańcach południowych. Umiarkowany wiatr w całym kraju do około 40 km/h.

Czwartek

Kolejny front z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, który wystąpią na północnym, wschodzie wędrować będzie nad Polską. W drugiej części dnia wystąpią przejaśnienia, a opady nadal mogą pojawiać się na północy oraz na krańcach wschodnich. Wiatr nadal będzie nam dokuczać, w całym kraju powieje do 40-50 km/h. Temperatura wyniesie od 3-4°C na północny, do 5-6°C na południu.

Piątek

Na zachodzie i w centrum kraju występować będą przelotne opady śniegu. Najmocniej popada na zachodzie. Wiatr w końcu słabszy na wschodzie, ale na zachodzie powieje do 50-60 km/h. Wyraźnie chłodniej od 1-2°C na północy i zachodzie, do 3-4°C na południu.

Weekend

W sobotę spodziewamy się powrotu ujemnych temperatur w ciągu dnia. Na zachodzie temperatura wyniesie około 0°C, w centrum około -1/-2°C, a na wschodzie -3/-4°C. Nie powinno padać, a miejscami wyjrzy słońce. W niedzielę chmury związane z ciepłym frontem atmosferycznym zahaczą zachód i północny zachód Polski. W tych regionach wystąpią opady deszczu przechodzące w śnieg. W pozostałych regionach bez opadów. Temperatura wyniesie od -3/-4°C na wschodzie, przez -1/-2°C na północy, do 2-3°C na południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo trwa zima, to jest niewątpliwa