Wietrzny dzień z silnym wiatrem
Wietrzny dzień (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień przyniesie zmienną aurę. Początkowo ociepli się i będzie padać deszcz, następnie czeka nas parę dni stabilnej aury, zaś w weekend ponownie zacznie „kręcić” nad Polską. Zrobi się wietrznie i deszczowo, a w niedzielę zacznie się ochładzać i padać śnieg.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie nieprzyjemną aurę – będzie pochmurno, deszczowo, ale zacznie się robić coraz cieplej. Rano opady deszczu, które będą zamarzać wystąpią na wschodzie! Uwaga na gołoledź! Możliwe także opady deszczu ze śniegiem oraz na samego śniegu na północnym wschodzie. Poza tym padać będzie sam deszcz. Temperatura wyniesie od 2-3°C, przez 5-6°C w centrum, do 9-11°C na zachodzie i krańcach zachodnich.

Wtorek

Deszczowo zapowiada się również wtorek, od rana padać będzie na zachodzie i w centrum, słabe opady mogą wystąpić również na wschodzie. Następnie strefa opadów przemieści się nad wschodnią część kraju. Od zachodu Polski postępować będą przejaśnienia. Cieplej, od 3-4°C na krańcach północno wschodnich, do 5-6°C na wschodzie i północnym zachodzie, do 7-8°C w pozostałych regionach. Możliwe silniejsze podmuchy wiatru, do 50-60 km/h.

Środa

W środę aura się uspokoi, ale będzie zimno, pochmurno i mglisto. Temperatura w całym kraju na wyrównanym poziomie i wyniesie maksymalnie do 3-4°C. Wieczorem na zachodzie możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Czwartek

Możliwe kolejne akcenty zimowe, ale głownie na wschodzie kraju, gdzie wystąpią słabe opady śniegu. Na południowym zachodzie możliwe słabe opady deszczu, poza tym bez opadów, ale sporo chmur. Temperatura wyniesie od 0-1°C na wschodzie, przez 2-3°C w centrum, do 4-5°C na południowym zachodzie.

Piątek

Do Polski wkroczy kolejny front z opadami, początkowo śniegu, które od razu przejdą w opady deszczu. Do wieczora opady występować będą w całej zachodniej części kraju. Na wschodzie przez cały dzień pochmurno i raczej mglisto. Temperatura wyniesie od 0-1°C na wschodzie i północy, przez 2-3°C w centrum, do 5-6°C na krańcach południowo zachodnich.

Weekend

W sobotę od rana chmury i opady deszczu zdominują aurę na wschodzie kraju, na zachodzie chwilowo padać nie będzie. Zrobi się ciepło, od 4-5°C na północnym wschodzie, do 7-8°C w centrum i na zachodzie. Niedziela przyniesie kolejny front z opadami, za którym zacznie spływać zimne powietrze, w ciągu dnia w niemal całym kraju padać będzie deszcz, ale już wieczorem opady zaczną przechodzić w opady samego śniegu. Wietrznie na zachodzie, gdzie wiatr powieje do 50-60 km/h.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy na początku grudnia pogoda stała zima będzie długo biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here