Groźne chmury burzowe

Nadchodzący tydzień przyniesie nam chłodną odmianę lata, z napływającym powietrzem pochodzenia polarnomorskiego. Ocieplenia spodziewamy się w drugiej połowie tygodnia.

Poniedziałek

Czeka nas aura bardzo zbliżona do tej z niedzieli, a więc będzie wietrznie, z umiarkowanym zachmurzeniem. W drugiej części dnia na północnym zachodzie kraju wystąpią burze oraz opady deszczu. Temperatury niezbyt wysokie, od 19-20°C na północy, do 21-23°C na południu.

Wtorek

We wtorek nad Polską zaznaczy się chłodny front atmosferyczny, który w pierwszej części dnia przyniesie opady w zachodniej, a w drugiej we wschodniej połowie kraju. Na południu oraz północnym wschodzie Polski mogą wystąpić burze. Nieco chłodniej na północy, do 16-17°C, w centrum do 19-21°C, a na południu do 23-24°C.

Środa

W środę nadal do Polski napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia morskiego. Do tego nie zabraknie chmur i opadów deszczu, a na północnym wschodzie również burz. Najwięcej przejaśnień na południu. Chłodno! Od 16-17°C na północy Polski, do 22-23°C na krańcach południowych.

Czwartek

W czwartek aura ulegnie poprawie, wiatr nieco zelżenie, zrobi się cieplej, a niebo przyniesie więcej słońca. Nie będzie też padać, a temperatura wzrośnie od 20-21°C na wschodzie, do 22-23°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Piątek

Jeszcze wyższe temperatury i jeszcze cieplej w piątek. Temperatura powinna wzrosnąć od 22-23°C na północy, do 24-25°C w centrum, do nawet 26-27°C na południu i południowym zachodzie. Ciepłej aurze towarzyszyć będzie pogodne niebo.

Weekend

Sobota przyniesie załamanie pogody, gdyż od zachodu Polski wkroczy chłodny front z burzami. Te w ciągu dnia wędrować będą w głąb kraju i miejscami mogą być gwałtowne. Za frontem ponownie spłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 20-21°C na zachodzie, do 27-28°C na wschodzie. Niedziela zapowiada się ciepło, miejscami się zachmurzy, a na północnym wschodzie słabo popada. Temperatura wyrównana od 20-21°C na wschodzie, do 23-24°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze

Nachodzący tydzień przyniesie nam raczej chłodną, wietrzną i kapryśną aurę. Koniec tygodnia ponownie może przynieść groźne burze. Z tego typu aurą będziemy musieli się zmierzyć nawet do połowy miesiąca.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here