Groźne chmury burzowe

Nadchodzący tydzień przyniesie nam chłodną odmianę lata, z napływającym powietrzem pochodzenia polarnomorskiego. Ocieplenia spodziewamy się w drugiej połowie tygodnia.

Poniedziałek

Czeka nas aura bardzo zbliżona do tej z niedzieli, a więc będzie wietrznie, z umiarkowanym zachmurzeniem. W drugiej części dnia na północnym zachodzie kraju wystąpią burze oraz opady deszczu. Temperatury niezbyt wysokie, od 19-20°C na północy, do 21-23°C na południu.

Wtorek

We wtorek nad Polską zaznaczy się chłodny front atmosferyczny, który w pierwszej części dnia przyniesie opady w zachodniej, a w drugiej we wschodniej połowie kraju. Na południu oraz północnym wschodzie Polski mogą wystąpić burze. Nieco chłodniej na północy, do 16-17°C, w centrum do 19-21°C, a na południu do 23-24°C.

Środa

W środę nadal do Polski napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia morskiego. Do tego nie zabraknie chmur i opadów deszczu, a na północnym wschodzie również burz. Najwięcej przejaśnień na południu. Chłodno! Od 16-17°C na północy Polski, do 22-23°C na krańcach południowych.

Czwartek

W czwartek aura ulegnie poprawie, wiatr nieco zelżenie, zrobi się cieplej, a niebo przyniesie więcej słońca. Nie będzie też padać, a temperatura wzrośnie od 20-21°C na wschodzie, do 22-23°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Piątek

Jeszcze wyższe temperatury i jeszcze cieplej w piątek. Temperatura powinna wzrosnąć od 22-23°C na północy, do 24-25°C w centrum, do nawet 26-27°C na południu i południowym zachodzie. Ciepłej aurze towarzyszyć będzie pogodne niebo.

Weekend

Sobota przyniesie załamanie pogody, gdyż od zachodu Polski wkroczy chłodny front z burzami. Te w ciągu dnia wędrować będą w głąb kraju i miejscami mogą być gwałtowne. Za frontem ponownie spłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 20-21°C na zachodzie, do 27-28°C na wschodzie. Niedziela zapowiada się ciepło, miejscami się zachmurzy, a na północnym wschodzie słabo popada. Temperatura wyrównana od 20-21°C na wschodzie, do 23-24°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze

Nachodzący tydzień przyniesie nam raczej chłodną, wietrzną i kapryśną aurę. Koniec tygodnia ponownie może przynieść groźne burze. Z tego typu aurą będziemy musieli się zmierzyć nawet do połowy miesiąca.