Ciepłe wiosenne słońce w marcu

Za nami kolejny rekordowo ciepły tydzień, który przyniósł sporo chwil ze słońcem. Niestety nie wszędzie pogoda dopisała w takim samym stopniu. Mowa tu przede wszystkim o wschodzie kraju, gdzie słońca było dużo mniej oraz temperatury, w związku z pojawiającym się zachmurzeniem były dużo niższe. W niedzielę na zachodzie kraju notujemy od 13 do 15 stopni Celsjusza, a na wschodzie zaledwie 1-3 stopnie ciepła. W tygodniu będzie również wiosennie, ale już nie tak ciepło.

Poniedziałek

W poniedziałek czeka nas znów sporo chmur, które skutecznie będą zakrywać nam niebo. Najwięcej słońca będzie na zachodzie i płudniowym-zachodzie. Wszędzie indziej sporo chmur, zza których może przedzierać się słońce, dodatkowo na południowym-wschodzie może przelotnie popadać deszcz. W związku z zachmurzeniem chłodno na wschodzie, do około 2-5*C, zaś tam gdzie słońca będzie więcej, czyli w centrum do 5-8*C, a a na zachodzie i południowym-zachodzie do 9-11*C.

Wtorek

We wtorek nad Polskę sięgnie niż z południa, który przyniesie sporo opadów deszczu w całym kraju. Początkowo nad ranem ma padać na południu, zaś w ciągu dnia front wędrować będzie na północ kraju. W całym kraju sporo chmur i opadów, których najwięcej będzie w centrum i na północy. Nad południu i południowy-zachód napłynie ciepłe powietrze tam termometry wskażą do 10-12*C, zdecydowanie chłodniej w centrum, wschodzie i na północy, wszędzie tam około 4-6*C.

Środa

W środę nadal sporo chmur i opadów, które występować będą od centrum po wschód kraju, opady także mogą pojawić się na południu Polski. Bez opadów tylko na zachodzie, gdzie dodatkowo pojawiać się mogą przejaśnienia. Tego dnia temperatury wyniosą od 5-6*C na wschodzie, około 7-8*C będzie w centrum, na północy i południu, zaś najcieplej na zachodzie tam odpowiednio od 9 do 11*C.

Czwartek

W czwartek Polska pozostawać będzie na skraju wyżu znad Rosji, dlatego też do naszego kraju napływać będzie znad południowego-wschodu kontynentu. W całym kraju raczej pochmurno, możliwe są także słabe opady deszczu przede wszystkim na południu kraju oraz miejscami w centrum. Temperatury tego dnia wyniosą od 5-7*C na wschodzie do 8-9*C na zachodzie.

Piątek

W pogodzie bez większych zmian, nadal nad Polską sporo chmur, z których na południu lokalnie może padać deszcz. Pojawi się także więcej przejaśnień. Temperatury bez większych zmian od 6-7*C na północy do 8-9*C na pozostałym obszarze.

Weekend

Koniec tygodnia zapowiada się pogodny w całym kraju, mamy głęboką nadzieję, że tym razem wypoczynku od całego tygodnia pracy nie zmącą nam chmury, które w niedzielę przykryły połowę kraju. W sobotę temperatury bardziej kwietniowe, od 8-9*C na wschodzie, przez 10-12*C w centrum do 13-14*C na zachodzie i południowym-zachodzie. W niedzielę również ma być bardzo ciepło od 8-9*C na wschodzie do 13*C na krańcach zachodnich. Miejmy nadzieję, że prognozy się utrzymają.

Nadchodzący tydzień to kontynuacja wiosennej pogody. Pojawi się niestety sporo chmur, a także wystąpią opady deszczu. Niestety codziennie możemy zmagać się z nielubianym stratusem, który bardzo możliwe ustąpi miejsca pogodnemu niebu pod koniec tygodnia. Także wiosna będzie trwać w najlepsze.

prognoza tygodniowa 3-9 marzec
Wykres temperatur 3-9 marca

 Przysłowie na ten tydzień:

„Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeżeli starzy czują go ze szkodą”