Ciepła i słoneczna pogoda

Nadchodzący tydzień nie przyniesie spektakularnych zmian w pogodzie. Pogoda wciąż będzie bardzo letnia i sucha. Miejscami jednak przejdą burze.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego przyniesie bardzo ładną pogodę. Opadów deszczu oraz burz spodziewamy się tylko na krańcach południowych i południowo zachodnich. Wysoko w górach przejdą burze. Bardzo ciepło, od 23-24°C na północy, przez 25-26°C na południu, do 27-28°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek zapowiada się także bardzo ciepło. Na północy kraju temperatura wzrośnie do 23-25°C, na za chodzie i centrum do 26-27°C, a na wschodzie do 28-29°C. Znów przejdą burze, które tym razem wystąpią na południu oraz miejscami w centrum. Lokalnie mogą być gwałtowne.

Środa

Środa nieco chłodniejsza, ale wciąż bardzo ciepła na wschodzie. Ponownie przejdą burze, które wystąpią głównie na krańcach południowo wschodnich, a także miejscami na południu. Przelotne opady możliwe również na zachodzie. Temperatura wyniesie od 23-24°C na północy i w centrum, przez 25-26°C na zachodzie, do 27-28°C na południowym wschodzie.

Czwartek

Opady i burze wystąpią ponownie na wschodzie, ale także na północnym wschodzie. Poza tym sucho i bez opadów. Na termometrach od 21-22°C na północy i wschodzie, do 24-25°C na zachodzie.

Piątek

Nieco więcej chmur na wschodzie i tu niewykluczone słaba opady deszczu. Poza tym padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 23-24°C na wschodzie i do 25-26°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie dużo słońca. Opady deszczu i burze wystąpią na zachodzie i krańcach południowo wschodnich. Wciąż bardzo ciepło, do 25-26°C na wschodzie i zachodzie, i do 27-28°C w centrum. Niedziela jeszcze cieplejsza i bez opadów, z temperaturami od 25-26°C na wschodzie, do 28-29°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here