Śnieżyce i intensywne opady śniegu w Polsce

Nadchodzący tydzień przyniesie nam powrót zimy. W całym kraju krajobrazy mogą się zabielić, a lokalnie może spaść nawet do kilku centymetrów śniegu. Najkrócej zimą nacieszą się mieszkańcy zachodu kraju… co zresztą jest już wieloletnią tradycją.

Poniedziałek

Ostatni dzień roku przyniesie typową jesienną pogodę. Opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu wystąpią na krańcach wschodnich i na południu. Z kolei na zachodzie popada deszcz. W górach poprószy śnieg. Na niebie sporo chmur, ale pojawią się przejaśnienia, głównie w centrum, w mniejszym stopniu na wschodzie. Temperatura wyniesie od 0-1°C na wschodzie, przez 2-3°C w centrum, do 4-5°C na krańcach zachodnich.

Wtorek

Pierwszy dzień nowego roku przyniesie bardzo nieprzyjemną pogodę. Przez Polskę wędrować będzie aktywny front atmosferyczny, który przyniesie na wschodzie opady śniegu przechodzące w opady samego deszczu, a w pozostałych regionach opady deszczu. Dodatkowo mocno powieje wiatr, na północnym zachodzie dochodząc do 70-80 km/h, a w głębi kraju do 50-60 km/h.

Środa

W środę wiatr zmieni kierunek na północny, a to oznacza napływ zimnych mas powietrza. W całym kraju mogą wystąpić przelotne, ale intensywne opady śniegu. Na wybrzeżu mocniej powie wiatr, do 70 km/h. W głębi kraju do 50-60 km/h. Temperatura wyniesie od 0-1°C na wschodzie, do 2°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

W czwartek zima na dobre wróci do Polski. W całym kraju mogą występować przelotne, ale intensywne opady śniegu, chwyci także mróz. Od -4°C na wschodzie, przez -1/-2°C w centrum, do 1-2°C na plusie na krańcach zachodnich. Nadal mocniejsze porywy wiatru do 50-60 km/h.

Piątek

Piątek zapowiada się kolejnym dniem z frontem atmosferycznym, który tylko krańcach północno zachodnich przyniesie opady deszczu. W pozostałych regionach padać ma sam śnieg. Mroźno, od -5/-6°C na wschodzie, przez -2/-3°C w centrum, do 3-4°C na krańcach północno zachodnich. Po przejściu frontu zacznie się ocieplać.

Weekend

Sobota z dodatnimi temperaturami, ale tylko tymczasowo. Opady deszczu wystąpią na zachodzie i południu, a na południowym wschodzie padać może sam śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Wyraźnie cieplej, od -2°C na krańcach południowo wschodnich, przez 2-3°C na wschodzie i w centrum, do 5-6°C na krańcach zachodnich. Niedziela znów chłodniejsza i do tego z przelotnymi opadami śniegu, które występować będą w całym kraju. Wróci mróz, do -2/-3°C na wschodzie, w centrum będzie około 0°C, a na zachodzie do 2°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czy rok był suchy, czy było błoto, nigdy w Sylwestra nie będzie padało złoto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here