Nadchodzący tydzień przyniesie kumulacje upalnych mas powietrza nad Polską. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 35 stopni Celsjusza. Będzie też bardzo burzowo.

Poniedziałek

Poniedziałek przywita nas sporą ilością słońca. Więcej chmur i słabe/umiarkowane opady deszczu wystąpią na krańcach wschodnich, a także miejscami w pasie od Pomorza Gdańskiego po Małopolskę. W drugiej części dnia od Pomorza po Małopolskę znów przejdą burze z ulewami i opadami gradu. Burze przemieszczać się będą w kierunkach zachodnich. Gorąco, temperatura wzrośnie od 26-27°C na północnym zachodzie i krańcach wschodnich Lubelszczyzny do 29-31°C w pozostałych regionach.

Wtorek

Wtorek zapowiada się z bardzo gorąco. Burze pojawią się dopiero późno po południu oraz wieczorem na południowym zachodzie oraz miejscami na krańcach północnych. Upalnie w całym kraju, gdyż temperatura wzrośnie do 30-31°C, a miejscami nawet do 32-33°C.

Środa

Jeszcze goręcej zrobi się w środę, gdy przez większą część dnia zapowiada się pogodne, a miejscami bezchmurne niebo. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach ujrzymy od 30-32°C na wschodzie, do 33-34°C na zachodzie. Nie wykluczamy, że lokalnie może być jeszcze goręcej. Znów przejdą burze, które mogą być bardzo gwałtowne. Te wystąpią na południowym wschodzie Polski, a także na zachodzie i północnym zachodzie.

Czwartek

Front z burzami wędrować będzie w głąb kraju, a za nim spłynie do Polski chłodniejsze powietrze. Burze od rana mogą występować na zachodzie, a w drugiej części dnia także w centrum kraju. Dopiero wieczorem zagrzmi na wschodzie. Burze znów mogą być gwałtowne. Gorąco na wschodzie i w centrum, gdzie temperatura wzrośnie kolejno do 29-30°C i 31-32°C. Na zachodzie łagodniejsze temperatury do 23-25°C.

Piątek

W piątek nieco odetchniemy od upałów i parnego powietrza. Do Polski docierać będzie powietrze pochodzenia atlantyckiego. Na termometrach ujrzymy od 22-24°C na wschodzie, przez 25-26°C w centrum, do 27-28°C na południowym zachodzie. Rano na wschodzie możliwe jeszcze opady deszczu oraz burze.

Weekend

W sobotę nad Polską wędrować będzie front z burzami, które głównie wystąpią w północnej, a także wschodniej części kraju. Temperatura wyniesie od 23-25°C na wschodzie i północy, do 27-28°C na zachodzie i południowym zachodzie. Niedziela przyniesie kopie pogody z soboty, sporo chmur i opadów na północy i wschodzie kraju. W pozostałych regionach sucho i ciepło. Na termometrach 22-23°C na północy i wschodzie, do 24-26°C na południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w dni sierpnia spieka wszędzie, tedy długa zima będzie