Pochmurne jesienne niebo

Nadchodzący tydzień zapowiada kontynuację pogody w kratkę. Czeka nas sporo wietrznych dni, a w drugiej połowie tygodnia napływ zimnego powietrza z północy. Poranki będą zimne, z przymrozkami na 2 metrach.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie bardzo dynamiczną aurę za sprawą głębokiego niżu znad południowego Bałtyku i związanego z nim frontów atmosferycznych. Od rana padać będzie od północy, po centrum i zachód kraju. Najpóźniej rozpada się na południowym wschodzie Polski. Będzie bardzo wietrznie, na północy kraju powieje do 50-60 km/h, a na południu nawet do 90-100 km/h! Nie wykluczamy również burz, które mogą wystąpić w pierwszej części dnia na zachodzie, w w drugiej na południu kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15°C na północy do 17-18°C na południowym wschodzie.

Wtorek

Wtorek również przyniesie opady deszczu, które wystąpią na północy oraz częściowo w centrum. Padać nie powinno na południu i południowym wschodzie. Temperatura wyniesie od 12-13°C na północy, przez 14-15°C w centrum, do 21-22°C na południowym zachodzie. W całym kraju okresami mocniejsze porywy wiatru do 40-50 km/h.

Środa

Środa przyniesie duże zmiany w pogodzie. Nad Polską wędrować będzie chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu oraz burzami, które mogą wystąpić na południu i częściowo w centrum. Za frontem napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 13-14°C na zachodzie, do 21-22°C na południowym wschodzie.

Czwartek

Zimno i wietrznie. W całym kraju spodziewamy się silniejszych porywów wiatru, na północy do 60 km/h, a na południu do 50 km/h. Temperatury niezbyt wysokie od 11-12°C na północy, do 13-14°C na południu. Lokalnie możliwe przelotne opady deszczu.

Piątek

W piątek kontynuacja chłodnej aury. Termometry pokażą do 11-12°C na wschodzie, północy i w centrum, a na zachodzie do 14-15°C. Miejscami może popadać deszcz.

Weekend

W sobotę w dalszym ciągu docierać będzie chłodne powietrze z północy. Czekają nas zimne poranki, z przymrozkami na wysokości 2 metrów. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 9-11°C na północy i wschodzie, do 12-13°C na zachodzie. Niedziela równie chłodna i pochmurna, od 8-9°C na wschodzie, do 11-12°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Jaki październik, taki marzec, doznał tego niejeden starzec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here