Bezchmurne niebo

Długi weekend czerwcowy przyniósł nam prawdziwie letnią pogodę. Jest tak ciepło, że zapomnieliśmy, że to wciąż mamy astronomiczną wiosnę. Nadchodzący tydzień także przyniesie ciepłą aurę, a ochłodzenie będzie krótkie.

Poniedziałek

Zapowiada się słonecznie oraz gorąco. Najwyższe wartości temperatur zanotujemy w centrum i na wschodzie, gdzie temperatura wzrośnie do 28-29°C. Chłodniej na północnym zachodzie, tu temperatura wzrośnie do 23-24°C oraz na krańcach południowych, gdzie będzie o 1-2°C cieplej. Ponownie zagrzmi, głównie w województwach południowych i południowo zachodnich, choć nie wykluczamy słabych burz w centrum.

Wtorek

Wtorek przyniesie zmianę napływu mas powietrza. Z północy na południe przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie głównie większe zachmurzenie i niewykluczone, że symboliczne opady deszczu. Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Temperatura wzrośnie do 18-20°C na północy, przez 22-23°C na północnym zachodzie, do 24-26°C na południu. Burze tym razem wystąpią na krańcach południowo wschodnich.

Środa

Bo zimnej nocy, dzień również zapowiada się raczej chłodno, ale słonecznie. Temperatura wzrośnie od 18-20°C na wschodzie, do 22-23°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

No i tyle z ochłodzenia, gdyż w czwartek w akompaniamencie słońca, przy absolutnym braku opadów temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22-23°C na wschodzie i 25-27°C na zachodzie.

Piątek

Piątek znów przyniesie upalne masy powietrza. W całym kraju temperatura zbliży się do 30 stopni Celsjusza. Na wschodzie wzrośnie do 28-29°C, a na zachodzie do 30-31°C. W drugiej części dnia burze wystąpią na krańcach południowych.

Sobota

Sobota także bardzo ciepła, ale z większą ilością burz, które wystąpią na południu i częściowo w centrum. Gorąco, do 28-29°C na wschodzie i 30-31°C na zachodzie. Niedziela przyniesie nieco niższe temperatury na wschodzie, do 26-28°C, ale na zachodzie nadal będzie upalnie, do 31°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody, często naśladuje