Bezchmurne niebo

Długi weekend czerwcowy przyniósł nam prawdziwie letnią pogodę. Jest tak ciepło, że zapomnieliśmy, że to wciąż mamy astronomiczną wiosnę. Nadchodzący tydzień także przyniesie ciepłą aurę, a ochłodzenie będzie krótkie.

Poniedziałek

Zapowiada się słonecznie oraz gorąco. Najwyższe wartości temperatur zanotujemy w centrum i na wschodzie, gdzie temperatura wzrośnie do 28-29°C. Chłodniej na północnym zachodzie, tu temperatura wzrośnie do 23-24°C oraz na krańcach południowych, gdzie będzie o 1-2°C cieplej. Ponownie zagrzmi, głównie w województwach południowych i południowo zachodnich, choć nie wykluczamy słabych burz w centrum.

Wtorek

Wtorek przyniesie zmianę napływu mas powietrza. Z północy na południe przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie głównie większe zachmurzenie i niewykluczone, że symboliczne opady deszczu. Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Temperatura wzrośnie do 18-20°C na północy, przez 22-23°C na północnym zachodzie, do 24-26°C na południu. Burze tym razem wystąpią na krańcach południowo wschodnich.

Środa

Bo zimnej nocy, dzień również zapowiada się raczej chłodno, ale słonecznie. Temperatura wzrośnie od 18-20°C na wschodzie, do 22-23°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

No i tyle z ochłodzenia, gdyż w czwartek w akompaniamencie słońca, przy absolutnym braku opadów temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22-23°C na wschodzie i 25-27°C na zachodzie.

Piątek

Piątek znów przyniesie upalne masy powietrza. W całym kraju temperatura zbliży się do 30 stopni Celsjusza. Na wschodzie wzrośnie do 28-29°C, a na zachodzie do 30-31°C. W drugiej części dnia burze wystąpią na krańcach południowych.

Sobota

Sobota także bardzo ciepła, ale z większą ilością burz, które wystąpią na południu i częściowo w centrum. Gorąco, do 28-29°C na wschodzie i 30-31°C na zachodzie. Niedziela przyniesie nieco niższe temperatury na wschodzie, do 26-28°C, ale na zachodzie nadal będzie upalnie, do 31°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody, często naśladuje

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here