Pogodne niebo, słonecznie

Lato w nadchodzącym tygodniu, za sprawą napływającego powietrza polarnomorskiego uraczy nas nieco niższymi temperaturami. Pojawią się również opady i burze, ale chwil ze słońcem nie powinno zabraknąć. Ocieplenie przyjdzie w weekend.

Poniedziałek

Już od rana w całym kraju powinno być słonecznie i bez opadów. Z biegiem dnia chmur zacznie przybywać i w większości regionów popada przelotnie deszcz, a na północy kraju mogą przejść burze, z silnym wiatrem do 80 km/h. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie od 17-18°C na północy, przez 20-21°C w centrum, do 23°C miejscami na południu. Odczucie temperatury obniżać będą umiarkowane podmuchy zachodniego wiatru.

Wtorek

We wtorek Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Rumuni, który sprowadzi cieplejsze powietrze. Temperatura wzrośnie do 20-22°Cna północy, około 23-24°C zobaczymy na termometrach w centrum i na wschodzie, a na południu i południowym zachodzie nawet 25-26°C. Niestety w drugiej części dnia do zachodniej części kraju wkroczy front z burzami, które lokalnie mogą okazać się groźne.

Środa

W nocy z wtorku na środę front wędrować będzie dalej na wschód, przynosząc jednocześnie burze z ulewami i silnym wiatrem. Rano chmury frontowe oraz burze mogą wystąpić jeszcze na wschodzie kraju, lecz z biegiem godzin będą opusczać nasz kraju. W pozostałej części kraju pojawi się słońce, ale na przemian z opadami deszczu, a na północy Polski również z burzami. Chłodniej, od 17°C na krańcach północnych, przez 18-20°C w centrum, do 21-22°C na południowym wschodzie.

Czwartek

W czwartek wyż znad zachodu Europy wraz z niżem znad Skandynawii ściągnie do Polski zimne powietrze z północy kontynentu. Na północnym wschodzie kraju wystąpią opady ciągłe, a w pozostałych regionach przelotne. Nie wykluczone, że na północy Polski przejdą również burze. Najmniej deszczu wystąpi na południu. Wciąż chłodno, do 16-17°C na północy, do 18-20°C w pozostałych regionach.

Piątek

W piątek ponownie do naszego kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze. Opady przelotne mogą jeszcze pojawić się na północnym wschodzie kraju, zaś w pozostałych regionach sporo słońca i nie powinno już padać. Temperatura wzrośnie do 21-23°C na wschodzie i 24-25°C na zachodzie.

Weekend

Jeszcze goręcej zrobi się w sobotę. Na północy kraju na termometrach zobaczymy do 24°C, na wschodzie i w centrum do 25-27°C, a na zachodzie do 28-29°C. Nie wykluczone, że po południu oraz wieczorem na wschodzie przejdą burze. W niedzielę nadal gorąco, a na południu wręcz upalnie. Temperatura wzrośnie od 25°C na północy, do 31-32°C na południu. Wieczorem do zachodnich krańców kraju zbliży się kolejny front z burzami.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy się pająk w lipcu przechodzi, ze sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę psuje, bliską burzę czuje

Nadchodzący tydzień przyniesie nam nieco chłodniejszą aurę, z bardziej rześkim powietrzem docierającym z północnego zachodu kontynentu. Pod koniec tygodnia ponownie zacznie napływać gorące powietrze z południa.