Deszczowa jesień w Polsce

Nadchodzący tydzień przyniesie dużo chwil z opadami deszczu, których najwięcej wystąpi na południowym wschodzie oraz na zachodzie Polski. Pod względem temperatur ten tydzień nie zapowiada się zimno.

Poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się deszczowo i wietrznie. Na pogodę w Polsce wpływać będzie niż znad Bałtyku i związane z nim fronty atmosferyczne. Opady występować będą w całym kraju, ale w różnych godzinach dnia. Najwięcej deszczu wystąpi na północy i zachodzie, a najmniej w centrum. Na południowym wschodzie rozpada się wieczorem. Pomimo opadów ciepło, od 9-10°C na północnym zachodzie, przez 11-12°C na zachodzie i północy, do 14-16°C na wschodzie. Mocniejsze porywy wiatru do 50 km/h wystąpią na wschodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie stosunkowo ciepłą aurę jak na początek listopada. Opady deszczu występować będą na północy i częściowo zachodzie. Pod wieczór rozpada się na południu i południowym wschodzie. Najchłodniej będzie na krańcach północnych, około 7-8°C. W pozostałych regionach północnych i zachodnich około 10-11°C, z kolei w centrum i na południu temperatura wzrośnie do 13-14°C. Mocniejsze porywy wiatru do 50 km/h wystąpią w centrum i na wschodzie.

Środa

Opady deszczu od rana występować będą na południu i wschodzie, ale zaniknął około południa. Z kolei na północy padać będzie przez cały dzień. Opady będą mieć charakter przelotny. Na południu znów mocniejsze podmuchy wiatru dochodzące do 50 km/h. Chłodno na północy, gdzie temperatura wyniesie 6-7°C, na wschodzie będzie około 9-10°C, a w centrum i na zachodzie 11-12°C.

Czwartek

Czwartek zapowiada się chłodno i wybitnie jesiennie. Temperatura wyniesie 6-7°C na północy, około 8°C na wschodzie i 9-10°C na zachodzie. Znów popada, na północy przelotnie, a na południowym wschodzie w godzinach porannych.

Piątek

Do Polski napłynie cieplejsze powietrze z południa. W górach wystąpi wiatr fenowy. Temperatura wzrośnie od 7-8°C na północy, przez 9-10°C w centrum i na zachodzie, do 11-12°C na południu. Pod wpływem wiatru fenowego temperatura na południu może być wyższa. Przelotne opady deszczu wystąpią na północy.

Weekend

Sobota przyniesie dynamiczną aurę. Na pogodę w Polsce wpływać będzie aktywny ośrodek niskiego ciśnienia. Bardzo wietrznie na południu i w regionach górskich. Opady deszczu występować będą na północy i zachodzie. Ciepło, od 7-8°C na zachodzie, do 14-16°C na wschodzie. Niedziela chłodniejsza, ale nie zimna. Temperatura wyniesie od 6-7°C na północy, do 8-9°C w pozostałych regionach. Opady deszczu wystąpią na północy.

Przysłowie na ten tydzień

Deszcz z początkiem listopada, mrozy w styczniu zapowiada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here