Odwilż, mgły i szaruga

Nadchodzący tydzień po zimowym początku na zachodzie, częściowo w centrum i na północy ostateczne, w wyniku dodatnich temperatur przyniesie jesienną aurę w całym kraju. Powrotu zimy nie widać i to przynajmniej do 10 lutego.

Poniedziałek

Początek dnia przywita nas intensywnymi opadami śniegu w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód kraju. Opady powinny dość szybko zacząć słabnąć, ale mocniejsze utrzymają się w górach i na północnym wschodzie. Na południowym wschodzie możliwe opady mżawki. Na północnym zachodzie wystąpią przejaśnienia. Temperatura wyniesie od 3/4°C na południowym wschodzie, około 1-2°C  będzie w na północnym zachodzie, do około 0°C w centrum, na południowym zachodzie i północnym wschodzie.

Wtorek

We wtorek Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Rosji, zacznie docierać zimne powietrze z północnego wschodu. Mróz wystąpi w większości regionów – od północnego wschodu przez centrum po południowy zachód temperatura wyniesie około -1/-2°C , na zachodzie 0-1°C , a na południowym wschodzie 3-4°C. Opadów mało, na południowym wschodzie może to być deszcz lub deszcz ze śniegiem, a na północnym zachodzie sam śnieg.

Środa

Środa z małą ilością opadów, które wystąpią miejscami na południu i w centrum w postaci śniegu, ale z dużą ilością chmur. Te zdominują niebo w większości regionów Polski. Przejaśnienia na południowym zachodzie. Temperatura wyniesie od 0-1°C na południu i południowym zachodzie, przez 2-3°C w centrum i na wschodzie, do 4-5°C na zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie nam ładną pogodę. Chmur powinno być mało, a jeśli się pojawią to na krańcach wschodnich i północy. Poza tym zdecydowana przewaga słońca. Temperatura wyniesie od 2-3°C na północnym wschodzie, do 4-6°C w pozostałych regionach.

Piątek

W dalszym ciągu ciepło, ale już nie tak pogodnie. Do zachodu kraju wkroczy front z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. W większości regionów pochmurno, a chwil ze słońcem najwięcej na wschodzie. Na termometrach 2-3°C na północnym wschodzie i 5-6°C w pozostałych regionach.

Weekend

Sobota ze sporą ilością chmur, z których nie będzie padać. Do tego mgliście. Na termometrach 2-3°C na wschodzie i 4-5°C na zachodzie. Niedziela przyniesie nam front z opadami deszczu, które wystąpią w centrum i na wschodzie. Za frontem napłynie ciepłe powietrze pochodzenia atlantyckiego, temperatura wzrośnie do 3-4°C na wschodzie i nawet 9-10°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy W Gromniczną z dachu woda ciecze, to się długo zima wlecze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here