Jesienna pogoda wietrznie i deszczowo

Najbliższe dni września przyniosą nam przedsmak nadchodzącej jesieni. Przez większą część tygodnia docierać będzie zimne powietrze z północy, często będzie padać, a miejscami przejdą burze. Ocieplenie przyjdzie pod koniec tygodnia.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie pochmurną i deszczową aurę, na wschodzie kraju zaznaczy się strefa ciągłych opadów deszczu. Na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu. W drugiej części dnia na krańcach wschodnich i północno wschodnich wystąpią burze z ulewami. Chłodno, od 14-15°C na południowym wschodzie, do 15-16°C temperatura wzrośnie na północy, a na Pomorzu Gdańskim do 18°C. Cieplej również na południowym zachodzie, do 19-21°C.

Wtorek

We wtorek aura nie wiele się zmieni. Wciąż będzie pochmurno, chłodno i deszczowo. Najwięcej przejaśnień na krańcach południowo zachodnich oraz miejscami w centrum ina wschodzie. Na północy popada przelotnie, zaś od centrum po południe przemieszczać się będzie strefa ciągłych opadów deszczu. Temperatura wyniesie od 13-14°C na krańcach południowo wschodnich, do 17-18°C na północy i 19-20°C na krańcach zachodnich.

Środa

W środę nad Polską wędrować będą fronty atmosferyczne przynoszące kolejne porcje opadów deszczu. Najwięcej przejaśnień na wschodzie oraz w centrum. Temperatura wzrośnie od 13-14°C na północnym wschodzie oraz na południowym wschodzie, do 17-18°C miejscami w centrum i na zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie dalszy ciąg napływu arktycznych mas powietrza z północy oraz pochmurnej i deszczowej pogody. Najwięcej deszczu spadnie od centrum po południe kraju. Odczucie chłodu zwiększać będą umiarkowane podmuchy wiatru. Zimno, od 14-15°C na północy, do 16-18°C miejscami na południowym wschodzie.

Piątek

Aura zmieni się w pierwszy dzień weekendu. Zacznie napływać cieplejsze powietrze z południowego zachodu kontynentu. Spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego, wzrastającego do dużego, a miejscami przelotnych opadów. Na termometrach ujrzymy od 17-18°C na wschodzie, do 19-21°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie cieplejszą i przyjemniejszą pogodą. Większe zachmurzenie oraz opady deszczu i burze wystąpią tylko na krańcach północno zachodnich. W pozostałych regionach pogodnie i ciepło, temperatura wyniesie od 17-18°C na północnym zachodzie, do 21-23°C w pozostałych regionach. W niedzielę strefa opadów deszczu zdominuję pogodę na zachodzie Polski. Z kolei na wschodzie i południu będize pogodnie i jeszcze cieplej. Temperatura wyniesie od 18-19°C na wschodzie, przez 22-23°C w centrum, do 24-26°C na południowym wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Wrześniowa słota, miarka deszczu, korzec błota.

Pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą nam bardzo deszczową i chłodną aurę. Pod koniec tygodnia ociepli się, ale nie zabraknie opadów. Długoterminowe prognozy wskazują, że tegoroczny wrzesień przyniesie również cieplejsze dni.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here