Jesienna pogoda wietrznie i deszczowo

Najbliższe dni września przyniosą nam przedsmak nadchodzącej jesieni. Przez większą część tygodnia docierać będzie zimne powietrze z północy, często będzie padać, a miejscami przejdą burze. Ocieplenie przyjdzie pod koniec tygodnia.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie pochmurną i deszczową aurę, na wschodzie kraju zaznaczy się strefa ciągłych opadów deszczu. Na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu. W drugiej części dnia na krańcach wschodnich i północno wschodnich wystąpią burze z ulewami. Chłodno, od 14-15°C na południowym wschodzie, do 15-16°C temperatura wzrośnie na północy, a na Pomorzu Gdańskim do 18°C. Cieplej również na południowym zachodzie, do 19-21°C.

Wtorek

We wtorek aura nie wiele się zmieni. Wciąż będzie pochmurno, chłodno i deszczowo. Najwięcej przejaśnień na krańcach południowo zachodnich oraz miejscami w centrum ina wschodzie. Na północy popada przelotnie, zaś od centrum po południe przemieszczać się będzie strefa ciągłych opadów deszczu. Temperatura wyniesie od 13-14°C na krańcach południowo wschodnich, do 17-18°C na północy i 19-20°C na krańcach zachodnich.

Środa

W środę nad Polską wędrować będą fronty atmosferyczne przynoszące kolejne porcje opadów deszczu. Najwięcej przejaśnień na wschodzie oraz w centrum. Temperatura wzrośnie od 13-14°C na północnym wschodzie oraz na południowym wschodzie, do 17-18°C miejscami w centrum i na zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie dalszy ciąg napływu arktycznych mas powietrza z północy oraz pochmurnej i deszczowej pogody. Najwięcej deszczu spadnie od centrum po południe kraju. Odczucie chłodu zwiększać będą umiarkowane podmuchy wiatru. Zimno, od 14-15°C na północy, do 16-18°C miejscami na południowym wschodzie.

Piątek

Aura zmieni się w pierwszy dzień weekendu. Zacznie napływać cieplejsze powietrze z południowego zachodu kontynentu. Spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego, wzrastającego do dużego, a miejscami przelotnych opadów. Na termometrach ujrzymy od 17-18°C na wschodzie, do 19-21°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie cieplejszą i przyjemniejszą pogodą. Większe zachmurzenie oraz opady deszczu i burze wystąpią tylko na krańcach północno zachodnich. W pozostałych regionach pogodnie i ciepło, temperatura wyniesie od 17-18°C na północnym zachodzie, do 21-23°C w pozostałych regionach. W niedzielę strefa opadów deszczu zdominuję pogodę na zachodzie Polski. Z kolei na wschodzie i południu będize pogodnie i jeszcze cieplej. Temperatura wyniesie od 18-19°C na wschodzie, przez 22-23°C w centrum, do 24-26°C na południowym wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Wrześniowa słota, miarka deszczu, korzec błota.

Pierwsze dni nowego tygodnia przyniosą nam bardzo deszczową i chłodną aurę. Pod koniec tygodnia ociepli się, ale nie zabraknie opadów. Długoterminowe prognozy wskazują, że tegoroczny wrzesień przyniesie również cieplejsze dni.