Poranne jesienne młgy

Nadchodzący tydzień zapisze się ciepłymi zgłoskami w annałach polskiej meteorologii. Będzie bardzo ciepło, ale niestety także pochmurno i mglisto. Cóż, takie uroki jesieni w listopadzie.

Poniedziałek

Poranek w całym kraju zapowiada się mglisty i pochmurny, ale od południa Polski niebo dość szybko zacznie się przecierać. Niestety na północy kraju i częściowo w centrum przez cały dzień będzie pochmurno, mglisto, a do tego może wystąpić słaba mżawka. Mimo to będzie bardzo ciepło, a temperatura wyniesie od 10-11°C na północy, przez 12-14°C w centrum, do 15-17°C na południu.

Wtorek

Rano ponownie mglisto, ale tym razem mgły bardzo szybko ustąpią miejsca pogodnemu niebu. Zachmurzanie utrzyma się tylko na krańcach wschodnich, poza tym słonecznie i bez opadów. Bardzo ciepło, do 12-13°C na krańcach wschodnich, przez 14-15°C na północy, do 17-18°C na południowym zachodzie.

Środa

Niemal identyczna aura jak we wtorek czeka nas w środę. Większe zachmurzenie wystąpi ponownie na krańcach wschodnich i północnym wschodzie Polski. Poza tym bardzo dużo słońca i sucho. Temperatura wzrośnie do 9-10°C na północnym wschodzie, przez 14-15°C na północy i wschodzie, do 17-18°C na południowym zachodzie.

Czwartek

Więcej chmur i mgieł tym razem na zachodzie, gdzie dodatkowo możliwe jest wystąpienie symbolicznych opadów deszczu. W pozostałych regionach dużo słońca. Temperatura wyniesie od 12-13°C na krańcach wschodnich i zachodnich, przez 14-15°C na północy, do 16-17°C na południu.

Piątek

Piątek zapowiada się pochmurno i mglisto i to na obszarze niemal całego kraju. Przejaśnienia możliwe tylko na południu. Temperatura wzrośnie do 9-10°C na północy i wschodzie, i do 11-12°C na zachodzie i południu.

Weekend

Sobota także z przewagą chmur i mgieł, które wystąpią głównie we wschodniej części Polski. Na zachodzie i południu możliwe przejaśnienia. Temperatura wyniesie od 11-12°C na wschodzie, do 14-15°C na zachodzie. Niedziela zapowiada się pochmurnie oraz deszczowo, głównie na północy. Poza tym padać nie powinno, wciąż bardzo ciepło, od 12-13°C na północy, do 17-18°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy zbyt długo złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here