Opady śniegu

Tegoroczna zima przypomina trochę występy naszych piłkarzy na mundialu: grudzień, czyli miesiąc otwarcia, wielkie oczekiwania czy święta w końcu będą białe? Potem styczeń, w końcu w tym miesiącu musi sypnąć i przymrozić, lecz gdy wtedy nic to zostaje miesiąc luty, czyli gra o honor… Mróz będzie, ale gorzej ze śniegiem.. czy można to zaliczyć jako strzeloną bramkę, czy był to po prostu mecz walki?

Poniedziałek

W poniedziałek całodobowy mróz pojawi się w całym kraju. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, do -4 stopni, najcieplej zaś na zachodzie, tu będzie lekko poniżej zera. W wielu miejscach może przelotnie padać śnieg, nad morzem rozwinie się konwekcja, więc opady będą intensywne.

Wtorek

Wtorek przyniesie sporo słońca w całym kraju. Na północy ponownie pojawi się konwekcja. W całym kraju słaby mróz około -1°/-2°C. Zimniej tylko na północnym wschodzie i na Podhalu do -3/-4°C.

Środa

Nigdzie nie powinno padać, a do tego wystąpi sporo chwil ze słońcem. Szczególnie na północy kraju. Więcej chmur pojawi się na południu Polski. Mróz wyraźnie słabszy, na północy i krańcach wschodnich o -1/-2°C, a w centrum i na zachodzie już bez mrozu, do 1-2°C na plusie.

Czwartek

Do południowych i południowo wschodnich krańców kraju zbliży się front z opadami śniegu. W pozostałych regionach bez opadów, ale wystąpią umiarkowane podmuchy północnego wiatru. Temperatura wzrośnie od 0/-1°C na zachodzie, do 2°C na wschodzie.

Piątek

Piątek podzieli nasz kraj na pogodny zachód oraz pochmurny i śnieżny wschód. Opady powinny występować przez większość dnia. Temperatura wyniesie od około -1 stopnia Celsjusza na wschodzie, do 1 stopnia ciepła na zachodzie.

Weekend

W sobotę wciąż sporo chmur na wschodzie, z których mogą występować słabe opady śniegu. Na zachodzie bez opadów i do tego pogodnie, temperatura wyniesie od 0 stopni na wschodzie, do 2-3 stopni na zachodzie. Niedziela nieco cieplejsza, gdyż słaby mróz wystąpi tylko na krańcach południowo wschodnich i wyniesie do -1°C. W pozostałych regionach temperatura wzrośnie do 2-3°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma