Opady śniegu

Tegoroczna zima przypomina trochę występy naszych piłkarzy na mundialu: grudzień, czyli miesiąc otwarcia, wielkie oczekiwania czy święta w końcu będą białe? Potem styczeń, w końcu w tym miesiącu musi sypnąć i przymrozić, lecz gdy wtedy nic to zostaje miesiąc luty, czyli gra o honor… Mróz będzie, ale gorzej ze śniegiem.. czy można to zaliczyć jako strzeloną bramkę, czy był to po prostu mecz walki?

Poniedziałek

W poniedziałek całodobowy mróz pojawi się w całym kraju. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, do -4 stopni, najcieplej zaś na zachodzie, tu będzie lekko poniżej zera. W wielu miejscach może przelotnie padać śnieg, nad morzem rozwinie się konwekcja, więc opady będą intensywne.

Wtorek

Wtorek przyniesie sporo słońca w całym kraju. Na północy ponownie pojawi się konwekcja. W całym kraju słaby mróz około -1°/-2°C. Zimniej tylko na północnym wschodzie i na Podhalu do -3/-4°C.

Środa

Nigdzie nie powinno padać, a do tego wystąpi sporo chwil ze słońcem. Szczególnie na północy kraju. Więcej chmur pojawi się na południu Polski. Mróz wyraźnie słabszy, na północy i krańcach wschodnich o -1/-2°C, a w centrum i na zachodzie już bez mrozu, do 1-2°C na plusie.

Czwartek

Do południowych i południowo wschodnich krańców kraju zbliży się front z opadami śniegu. W pozostałych regionach bez opadów, ale wystąpią umiarkowane podmuchy północnego wiatru. Temperatura wzrośnie od 0/-1°C na zachodzie, do 2°C na wschodzie.

Piątek

Piątek podzieli nasz kraj na pogodny zachód oraz pochmurny i śnieżny wschód. Opady powinny występować przez większość dnia. Temperatura wyniesie od około -1 stopnia Celsjusza na wschodzie, do 1 stopnia ciepła na zachodzie.

Weekend

W sobotę wciąż sporo chmur na wschodzie, z których mogą występować słabe opady śniegu. Na zachodzie bez opadów i do tego pogodnie, temperatura wyniesie od 0 stopni na wschodzie, do 2-3 stopni na zachodzie. Niedziela nieco cieplejsza, gdyż słaby mróz wystąpi tylko na krańcach południowo wschodnich i wyniesie do -1°C. W pozostałych regionach temperatura wzrośnie do 2-3°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here