Ciepłe wiosenne słońce w marcu

Kolejne dni marca przyniosą nam coraz wyższe temperatury. Oby tak dalej i jak najwięcej!

Poniedziałek

Poranek przyniesie bardzo dużo słońca, w całym kraju. Z biegiem godzin na niebie coraz więcej chmur, a na zachodzie wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura wyniesie około -1/-2°C na północy, północnym wschodzie oraz krańcach wschodnich, do 3-4°C w centrum i na południowym zachodzie.

Wtorek

Bardzo dużo chmur na niebie we wtorek, przejaśnienia pojawią się na północy. Temperatury już niemal wszędzie dodatnie, tylko na krańcach północno wschodnich może być lekko poniżej zera. Temperatura wyniesie od -1°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C na wschodzie i południu, do 4-5°C na zachodzie i północnym zachodzie. W drugiej części dnia na południu zacznie padać, będą to opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Uwaga, gdyż na drogach będzie bardzo ślisko.

Środa

Środa przyniesie jeszcze wyższe temperatury, choć rano na drogach może być groźnie za sprawą nocnych opadów marznącego deszczu, oraz deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W ciągu dnia padać będzie na północy, zachodzie i północnym zachodzie, w pozostałych regionach bez opadów. Słońce wyjrzy miejscami na południu. Temperatura wyniesie od 1-2°C na północy, przez 3-4°C na zachodzie, do 7-8°C w centrum i na południu. Mocniej powieje wiatr, do 40-50 km/h.

Czwartek

Sporo chmur, miejscami przelotne opady deszczu oraz przejaśnienia. Nadal mocniejsze porywy zachodniego wiatru dochodzące do 40-50 km/h. Temperatura wyniesie od 2-3°C na północy, do 7-8°C na południu.

Piątek

Piątek przyniesie kolejną porcję opadów deszczu i miejscami na północy deszczu ze śniegiem. W całym kraju mocniejsze porywy wiatru do 50 km/h. Szans na słońce również bardzo mało i raczej na zachodzie. Wciąż na plusie, od 2-3°C na północy do 8-9°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie sporo chmur i opadów deszczu na południu, zaś na północy dużo przejaśnień. Na termometrach od 3-4°C na północy i południu, do 6-7°C w centrum i na zachodzie. Niedziela ponownie przyniesie więcej chmur na południu i sporo pogodnego nieba na północy. Będzie za to bardzo ciepło, od 4-5°C na północy do nawet 11-12°C na południu. całym kraju mocniej powieje, do 40-50 km/h.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy w marcu deszczu wiele, nieurodzaj zboża ścielE