Rześki jesienny poranek, zwiastuje słoneczny dzień

Pierwsze dni września minęły pod znakiem bardzo ładnej i przyjemnej pogody. Gorsza aura panowała tylko na północy kraju, gdzie swój wpływ zaznaczały fronty z północy kontynentu. W tym tygodniu po chłodnym początku ponownie zrobi się bardzo ciepło i słonecznie.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie nieprzyjemną aurę. W sporej części kraju przez cały dzień będzie pochmurno i deszczowo. Przejaśnienia i chwile ze słońcem tylko na zachodzie i północy kraju. Najwięcej deszczu spadnie w całej południowo wschodniej ćwiartce Polski oraz miejscami w centrum, przejdą też burze. Na termometrach ujrzymy od 17-18°C na południu, do około 19-20°C na północy i zachodzie.

Wtorek

We wtorek pogoda poprawi się. Za sprawą wyżu, który nasunie się nad południową część Morza Bałtyckiego, do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze. Nie zabraknie jednak chmur oraz opadów, które wystąpią na południu. Temperatura wzrośnie od 19-20°C na północy, przez 21-22°C w centrum, do 23-24°C na południowym wschodzie.

Środa

Wyż umocni się, a to oznacza więcej słońca coraz mniej chmur. Nie będzie też padać. Na termometrach coraz wyższe wartości, od 22-23°C na północy, do 25-26°C na południowym zachodzie.

Czwartek

Piękna pogoda również zapanuje w czwartek. Więcej chmur pojawi się na wschodzie kraju i tu temperatura może być niższa. Na północnym wschodzie temperatura wzrośnie do 23-24°C, na wschodzie i południu do 25-26°C, a na południowym zachodzie do 28-29°C.

Piątek

Gorąca i słoneczna aura utrzyma się również piątek. Na niebie pojawią się tylko niegroźne chmury. Na ogół temperatura wzrośnie do 26-27°C, a na zachodzie i miejscami w centrum do 29-30°C.

Weekend

W sobotę wciąż bez zmian w pogodzie. Nadal bardzo gorąco, słonecznie i bez opadów. Na termometrach od 24-25°C na północy, do 29-30°C na południu. W niedzielę pogoda nie zmieni się, na termometrach wartości typowo letnie, od 24-25°C na północnym wschodzie, do 29-30°C na południu i południowym wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma

Nadchodzący tydzień przyniesie bardzo ładną, słoneczną i suchą aurę. Wszystko wskazuje, że przynajmniej do połowy miesiąca nie musimy obawiać się głębszego ochłodzenia.