Lato zachód słońca

Czerwiec kontynuuje passę dobrej i ciepłej pogody, do której przywyknęliśmy w maju. W tym tygodniu zrobi się nieco chłodniej, a to za sprawą powietrza napływającego z północy kontynentu. W drugiej części tygodnia znów pojawią się burze i opady.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie nam sporo pogodnego nieba i ładnej pogody. Więcej chmur oraz niewykluczone słabe opady tylko na krańcach wschodnich. Na termometrach ujrzymy od 19-20°C na wschodzie, do 23°C na zachodzie.

Wtorek

Bez większych zamian w pogodzie we wtorek. Wciąż pogodnie, więcej chmur na niebie tylko na wschodzie kraju, a na północnym wschodzie niewykluczone słabe opady deszczu. Nieco cieplej, do 20-21°C na wschodzie, przez 22°C w centrum, do 23-24°C na zachodzie Polski.

Środa

W środę wyż znad Morza Bałtyckiego przemieści się nad Rumunię, a to oznacza napływ cieplejszych mas powietrza. W całym kraju będzie pogodniej i cieplej – od 23-24°C na wschodzie kraju, przez 25-26°C w centrum, do 27-28°C na zachodzie. Niewykluczone, że po południu i wieczorem na północy oraz miejscami na zachodzie przejdą burze.

Czwartek

W czwartek przez Polskę wędrować będzie chłodny front atmosferyczny. Front przyniesie chmury i burze, które występować będą od północy po centrum kraju, dopiero po południu zagrzmi w części południowej. Za frontem ponownie zacznie napływać chłodne powietrze. Na północy temperatura wzrośnie do 17-19°C, w centrum do 22-23°C, a na południu do 27°C.

Piątek

W piątek przelotne opady deszczu występować będą na północnym zachodzie oraz miejscami na południu. Poza tym bez opadów i sporo pogodnego nieba. Ponownie chłodniej, temperatura wzrośnie od 17-19°C na wschodzie, do 22-23°C na zachodzie Polski.

Weekend

W sobotę nad północną Polskę sięgnie front atmosferyczny, który może przynieść opady deszczu oraz burze. W pozostałych regionach do końca dnia bez opadów oraz sucho. Temperatura wzrośnie do 23-24°C w większości regionów, a na południowym zachodzie do 25-26°C. W niedzielę kolejny front wkroczy do Polski, tym razem groźne burze zaznaczą się od zachodu po centrum. Dopiero wieczorem opady dotrą na wschód kraju. Temperatura wyniesie od 22-23°C w centrum, do 24-25°C na zachodzie i 27-28°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy kwitnie w czerwcu bób, to największy wtedy głód, a kiedy mak, to już nie tak

W nadchodzącym tygodniu zdecydowanie nie zabranie pogodnego nieba. Zrobi się nieco chłodniej, gdyż przez kilka dni do naszego kraju docierać będzie nieco chłodniejsze powietrze z północy kontynentu. W drugiej połowie tygodnia ociepli się, a w weekend – o ile nie zmienią się prognozy – mogą przejść bardzo groźne burze.