Deszczowa jesień w Polsce

Nadchodzący tydzień przyniesie umiarkowanie ciepłą aurę. Zmian w pogodzie spodziewamy się dopiero pod koniec tygodnia, za sprawą frontów atmosferycznych.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie bardzo ładną aurę na południowym wschodzie kraju. W pozostałym regionie pochmurno, a na zachodzi deszczowo, za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego. Temperatura wzrośnie od 8-9°C na północnym wschodzie, przez 10-11°C na na północy i zachodzie, do 12-13°C na południowym wschodzie.

Wtorek

Pogoda we wtorek będzie wilgotna, pochmurna i raczej chłodna. Przejaśnienia wystąpią tylko na wybrzeżu, w pozostałych regionach aurę zdominują chmury piętra niskiego typu stratus. Miejscami na wschodzie, w centrum i na zachodzie może wystąpić mżawka. Temperatura wyniesie od 7-8°C na południu i północy, do 9°C miejscami w centrum.

Środa

Również środa przyniesie aurę pochmurną i mglistą. Więcej przejaśnień na wschodzie oraz południu. Temperatura wyniesie od 6-7°C na północnym wschodzie, przez 7-8°C na zachodzie, do 8-9°C na wschodzie.

Czwartek

Opady deszczu mogą wystąpić na północy i północnym zachodzie. Najwięcej chwil ze słońcem na południu oraz miejscami w centrum i na wschodzie. Temperatura bez większych zmian, od 7-8°C na zachodzie i północy, do 9-11°C na południowym wschodzie.

Piątek

Aurę w piątek zdominuje front z opadami deszczu i silniejszymi porywami wiatru do 50-60 km/h. Najwięcej deszczu na wschodzie, na zachodzie popada przelotnie. Na termometrach ujrzymy od 6-7°C na wschodzie, do 8-9°C na zachodzie.

Weekend

Pogoda w sobotę również będzie pochmurna, z przejaśnieniami i z opadami deszczu. Znów mocniej powieje wiatr do 50-60 km/h na południu, do 70 km/h na północy. Delikatnie cieplej, do 6-7°C temperatura wzrośnie na północy, do 8-9°C na południowym wschodzie i do 10-11°C na południowym zachodzie. Kolejna porcja opadów deszczu czeka nas w niedzielę. Padać będzie w całym kraju, a do tego mocniej powieje wiatr, do 60 km/h na północy. Chłodniej, od 5-6°C na północy, do 8-9°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień:

Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe

Nadchodzący tydzień przyniesie umiarkowanie ciepłą aurę. Przez większą część tygodnia temperatura oscylować będzie w granicach 8-10 stopni Celsjusza. Zmian w pogodzie spodziewamy się pod koniec tygodnia, gdy do Polski zaczną docierać mokre fronty atmosferyczne z zachodu kontynentu.