Chmura burzowa przynosząca ulewne opady deszczu

Nadchodzący tydzień przyniesie nam ekstrema pogody, a populacja narzekających na upał drastycznie się zwiększy. Dodatkowo spodziewamy się gwałtownych burz.

Wtorek

Wtorek przyniesie bardzo dużo słońca w całym kraju. Większe zachmurzenie i nie wykluczone, że burze wystąpią na krańcach północno wschodnich. Poza tym bez opadów. Gorąco… od 27-28°C na wschodzie i częściowo w centrum, do 31-32°C na zachodzie, przy granicy z Niemcami do 33°C.

Środa

Panie, jak tu pisać takie prognozy? Jeszcze cieplej! Na wschodzie na termometrach do 29-30°C, w centrum do 31°C, a na zachodzie koszmar. Na ogół temperatura wzrośnie do 33-34°C, a na krańcach zachodnich do 35-36°C. Po południu lokalnie na zachodzie przejdą burze, które mogą być gwałtowne.

Czwartek

Nadal upalnie. Najgoręcej na południowym zachodzie do 34-35°C, w pozostałych regionach do 32-33°C. Burzowa aura już od rana może występować na południowym zachodzie, w drugiej części dnia groźne burze mogą wystąpić w całej zachodniej części kraju oraz częściowo w centrum.

Piątek

W piątek rozpoczną się zmiany w pogodzie. Od zachodu w głąb kraju wędrować będzie chłodny front atmosferyczny, z burzami. Bardzo możliwe, że piątkowe burze związane z frontem mogą okazać się najgroźniejsze, z bardzo silnymi i niszczącymi porywami wiatru. Za frontem spłynie chłodniejsze powietrze i tak na zachodzie temperatura wzrośnie do 24-26°C, na wschodzie do 32-33°C, a w pasie województw centralnych do 34-35°C.

Weekend

W sobotę aura się uspokoi, ale nadal docierać będzie gorące powietrze z południa. Na wschodzie i w centrum temperatura wzrośnie do 25-26°C, a na zachodzie ponownie do 29-30°C. Na południowym wschodzie przejdą burze. W niedzielę znów upalnie, na wschodzie temperatura wzrośnie do 28-29°C, w centrum do 30-31°C, a na zachodzie 32-33°C. Burze wystąpią w całym kraju i mogą być gwałtowne.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w dni sierpnia spieka wszędzie, tedy długa zima będzie

Na koniec bardzo przepraszamy za brak tygodniówki, w dniu wczorajszym… urlop rzecz święta 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here