Pochmurna i deszczowa pogoda na wiosnę

Nadchodzący tydzień przyniesie nam sporą dawkę chmur burzowych. Pod koniec tygodnia ochłodzi się, ale nie będzie zimno.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie dużo słońca i temperatury w okolicach 20 stopni. Cieplej na zachodzie, do 22-23 stopni, a na wschodzie do 20-21. Na południowym wschodzie po południu zagrzmi. Burze będą na ogół umiarkowane, choć nie wykluczamy powstania 1-2 komórek burzowych, które przyniosą porywy wiatru do 90 km/h i opady gradu do 2 cm. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

Wtorek przyniesie jeszcze bardziej dynamiczną pogodę na południu Polski, gdzie już rano mogą występować burze oraz opady deszczu. W drugiej części dnia jeszcze więcej burz, które wystąpią od lubelskiego, przez świętokrzyskie, po opolskie i dolnośląskie. Burze ponownie mogą lokalnie okazać się gwałtowne. W pozostałych regionach słonecznie. Ciepło, na ogół 21-22°C, a na wschodzie do 23-24°C.

Środa

Ponownie chmury i opady deszczu wystąpią na południu kraju, lokalnie popada mocniej. W drugiej części dnia znów zagrzmi, i tym razem burze wystąpią aż do linii Białystok-Bydgoszcz-Szczecin. Przyniosą ulewy, opady gradu i silne porywy wiatru. Zacznie robić się gorąco od 23-24°C na północy i krańcach południowych, do 26-27°C w pozostałych regionach.

Czwartek

Do zachodnich granic Polski zbliży się chłodny front atmosferyczny, na czele którego powstawać będą gwałtowne zjawiska burzowe. Burze wystąpią również w pozostałych częściach kraju i także mogą okazać się groźne. Bardzo ciepło, od 26-27°C na zachodzie, północy i południu do nawet 28-29°C w głębi kraju.

Piątek

Piątek przyniesie zmianę aury i napływ polarnomorskich mas powietrza. Nad Polską wędrować będę chmury chłodnego frontu atmosferycznego z burzami i opadami deszczu. W drugiej części dnia front zatrzyma się nad wschodnimi województwami. Temperatura wyniesie od 18-20°C na zachodzie i w centrum, do 24-25°C na krańcach wschodnich.

Weekend

Sobota przyniesie temperatury w pobliżu 20 stopni Celsjusza oraz większe zachmurzenie. Dodatkowo na wschodzie nadal mogą występować opady deszczu. Niedziela przyniesie burze i opady deszczu oraz wyższe temperatury, od 18-19°C na zachodzie, do 23-24°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Częste w maju grzmoty rozpraszają chłopom zgryzoty

W nadchodzącym tygodniu aura będzie nam sprzyjać. Nie zabraknie słońca i wysokich temperatur. Lokalnie przejdą burze, które mogą być gwałtowne. Pod koniec tygodnia ochłodzi się, ale nie będzie zimno.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here