Pochmurna i deszczowa pogoda na wiosnę

Nadchodzący tydzień przyniesie nam sporą dawkę chmur burzowych. Pod koniec tygodnia ochłodzi się, ale nie będzie zimno.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie dużo słońca i temperatury w okolicach 20 stopni. Cieplej na zachodzie, do 22-23 stopni, a na wschodzie do 20-21. Na południowym wschodzie po południu zagrzmi. Burze będą na ogół umiarkowane, choć nie wykluczamy powstania 1-2 komórek burzowych, które przyniosą porywy wiatru do 90 km/h i opady gradu do 2 cm. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

Wtorek przyniesie jeszcze bardziej dynamiczną pogodę na południu Polski, gdzie już rano mogą występować burze oraz opady deszczu. W drugiej części dnia jeszcze więcej burz, które wystąpią od lubelskiego, przez świętokrzyskie, po opolskie i dolnośląskie. Burze ponownie mogą lokalnie okazać się gwałtowne. W pozostałych regionach słonecznie. Ciepło, na ogół 21-22°C, a na wschodzie do 23-24°C.

Środa

Ponownie chmury i opady deszczu wystąpią na południu kraju, lokalnie popada mocniej. W drugiej części dnia znów zagrzmi, i tym razem burze wystąpią aż do linii Białystok-Bydgoszcz-Szczecin. Przyniosą ulewy, opady gradu i silne porywy wiatru. Zacznie robić się gorąco od 23-24°C na północy i krańcach południowych, do 26-27°C w pozostałych regionach.

Czwartek

Do zachodnich granic Polski zbliży się chłodny front atmosferyczny, na czele którego powstawać będą gwałtowne zjawiska burzowe. Burze wystąpią również w pozostałych częściach kraju i także mogą okazać się groźne. Bardzo ciepło, od 26-27°C na zachodzie, północy i południu do nawet 28-29°C w głębi kraju.

Piątek

Piątek przyniesie zmianę aury i napływ polarnomorskich mas powietrza. Nad Polską wędrować będę chmury chłodnego frontu atmosferycznego z burzami i opadami deszczu. W drugiej części dnia front zatrzyma się nad wschodnimi województwami. Temperatura wyniesie od 18-20°C na zachodzie i w centrum, do 24-25°C na krańcach wschodnich.

Weekend

Sobota przyniesie temperatury w pobliżu 20 stopni Celsjusza oraz większe zachmurzenie. Dodatkowo na wschodzie nadal mogą występować opady deszczu. Niedziela przyniesie burze i opady deszczu oraz wyższe temperatury, od 18-19°C na zachodzie, do 23-24°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Częste w maju grzmoty rozpraszają chłopom zgryzoty

W nadchodzącym tygodniu aura będzie nam sprzyjać. Nie zabraknie słońca i wysokich temperatur. Lokalnie przejdą burze, które mogą być gwałtowne. Pod koniec tygodnia ochłodzi się, ale nie będzie zimno.