Opady deszczu na początku marca

Kolejny tydzień marca nie przyniesie nam nagłego powrotu zimy, ani też większego ocieplenia. Na pogodę będą wpływać fronty atmosferyczne docierające do Polski z zachodu kontynentu i napływające za nimi chłodne powietrze polarnomorskie.

Poniedziałek

Pochmurno i deszczowo przez większą część dnia będzie na wschodzie kraju, z kolei na zachodzie popada przelotnie i niebo będzie się przejaśniać. Temperatury niezbyt wysokie od 3-4°C w strefie opadów, do 6-7°C w pozostałych częściach kraju.

Wtorek

Niewiele zmieni się pogoda we wtorek. Nadal spodziewamy się opadów na zachodzie oraz w centrum, z kolei na wschodzie wciąż pochmurno, ale już nie tak deszczowo. Więcej słońca tylko w zachodniej części kraju. Temperatury nieco wyższe, od 3-4°C na północnym wschodzie, przez 5-6°C na wschodzie, południu i zachodzie, do 7-8°C miejscami w centrum.

Środa

Znacznie więcej przejaśnień występować będzie w środę, a opady przelotne pojawią się tylko na północy. Zrobi się nieco chłodniej, od 3-4°C na północy, do 6-7°C miejscami na południu.

Czwartek

Cieplejsze powietrze napłynie do Polski w czwartek, ale nie wszędzie będzie ładnie, gdyż nad południową i południowo wschodnią części kraju nasunie się kolejny front z opadami deszczu. Temperatura wzrośnie od 4-5°C na północy, do 8-9°C w centrum i na południu.

Piątek

Więcej opadów występować będzie w piątek. Na wschodzie opady będą powoli zanikać, a do zachodniej części kraju wkroczy nowa strefa z deszczem. Temperatury wciąż niezbyt wysokie od 3-5°C na północy i wschodzie, do 8-9°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Weekend

W sobotę więcej deszczu występować będzie na zachodzie, z kolei na wschodzie popada tylko przelotnie. Najwięcej przejaśnień i słońca pojawi się w centrum. Słupki rtęci znów nie zaskoczą i zatrzymają się na poziomie 4-5°C na zachodzie i wschodzie, do 6-8°C w centrum. W niedzielę front z opadami zaznaczy się na wschodzie Polski, z kolei na zachodzie bez opadów i sporo słońca. Po południu od zachodu wkroczy kolejna strefa z opadami. Temperatura wzrośnie od 3-4°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Marzec, czy słoneczny, czy płaczliwy, listopad obraz żywy

Nadchodzący tydzień przyniesie niezbyt ciepłą i raczej chłodną aurę. W ciągu całego tygodnia będziemy musieli liczyć się z pochmurną i raczej deszczową pogodą. Zdecydowanie więcej chwil ze słońcem wystąpi na zachodzie Polski. Na dni z wyższą temperaturą będziemy musieli jeszcze poczekać.