Jesienny poranek. Mglisto i z przymrozkami

Nadchodzący tydzień z każdym dniem powinien przynosić nam coraz wyższe temperatury. W weekend zapowiada się bardzo ciepło, z temperaturami ponad 20 stopni Celsjusza!

Poniedziałek

Poniedziałkowy poranek zapowiada się mroźno. Na wysokości 2 metrów przymrozek wystąpi na wschodzie oraz południu. Lokalnie spadki temperatur mogą wynieść do -3/-4°C. Z biegiem godzin temperatura szybko zacznie rosnąć, ale nie osiagnie wysokich wartości. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-8°C na wschodzie, przez 9-10°C w centrum, do 11-12°C na krańcach zachodnich. Spodziewamy się również opadów przelotnych miejscami w centrum, na wschodzie oraz na północy, gdzie chwilami może padać mocniej (możliwe także opady krupy śnieżnej i gradu).

Wtorek

Wtorek przyniesie początek zmiany aury. Od zachody w głąb kraju wędrować będzie front z opadami deszczu. Padać nie będzie tylko na wschodzie Polski. Temperatura wyniesie od 6-7°C na północy, przez 8-9°C w centrum i północnym wschodzie, do 10-11°C temperatura wzrośnie na południu, i do 12-13°C na zachodzie kraju.

Środa

Środa przyniesie opady deszczu o charakterze przelotnym, które występować będą na północy oraz wschodzie. W drugiej części dnia od południowego zachodu do Polski wkraczać będzie strefa ciągłych opadów. Wyraźnie cieplej, od 10-11°C na południowym wschodzie, przez 12-13°C na północy, do 14-15°C w centrum i na zachodzie. Na północy mocniej powieje wiatr do 50-60 km/h.

Czwartek

Czwartek przyniesie dynamiczną aurę z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Momentami opady mogą być intensywne. Do tego spodziewamy się silniejszych podmuchów zachodniego wiatru dochodzącego do 50-60 km/h. Na termometrach od 11-12°C na wschodzie, przez 13-14°C na północy i w centrum, do 15-16°C na południowym zachodzie.

Piątek

W piątek także spodziewamy się opadów, ale znów będą to opady przelotne. Wystąpią przede wszystkim na wschodzie oraz północy. Ciepło, ale nie wszędzie. Na północnym wschodzie temperatura wyniesie 11-12°C, na wschodzie i w centrum 13-14°C, a na południowym zachodzie 15-16°C. Niestety będzie wietrznie.

Weekend

Sobota zapowiada się bardzo ładnie. Po porannych mgłach temperatura szybko wzrośnie i osiągnie 16-17°C na wschodzie, 18-19°C w centrum i nawet 20-21°C na zachodzie i południowym zachodzie. Nigdzie nie powinno padać. Niedziela jeszcze cieplejsza i także pogodna. Temperatura wzrośnie od 18-19°C na wschodzie, przez 20-21°C w centrum, do 22-23°C na południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

W październiku, gdy liść z drzewa niesporo opada, późną to wiosnę zapowiada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here