Opady śniegu

Nadchodzącym tydzień przyniesie kontynuację zimy w Polsce. Bez ujemnych temperatur tylko na zachodzie kraju. Uwaga na mroźne noce, które we wschodniej połowie kraju mogą przynieść mróz poniżej -15°C.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie mroźną aurę na wschodzie i w centrum oraz odwilżową na krańcach zachodnich. W całym kraju na niebie sporo chmur, z których dodatkowo może padać śnieg. Na krańcach północno zachodnich wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Gdzieniegdzie w centrum i na wschodzie możliwe są przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od -5/-6°C na wschodzie i południu, przez -3/-4°C w centrum, do 1-2°C na krańcach zachodnich i północno zachodnich.

Wtorek

Do Polski wkroczy ciepły front atmosferyczny, za którym ponownie napłynie ciepłe powietrze. Oznacza to ciężkie warunki na drogach, gdyż opady śniegu przechodzić będą w opady deszczu, a te z kolei w centrum mogą zamarzać. Aura podzieli nasz kraj, na wschodzie mróz wyniesie do -3/-4°C, w centrum do -1/-2°C, a na zachodzie temperatura wzrośnie do nawet 5-6°C. Dopiero wieczorem front z opadami dotrze nad wschód kraju. Spodziewamy się, że opady deszczu wystąpią do linii miast Olsztyn-Kraków, na wschód od tej linii padać będzie sam śnieg.

Środa

Środa w dalszym ciągu z dużą ilością opadów, ale głównie już śniegu. Deszcz spodziewany jest przede wszystkim na północnym zachodzie Polski, ale w drugiej części dnia powinien przechodzić w opady samego śniegu. Opadów najwięcej będzie na południowym zachodzie i południu. Temperatura wyniesie od -3/-4°C na północnym wschodzie, przez -2°C na południowym wschodzie, i około 0°C w centrum, do 1-2°C temperatura wzrośnie na południowym zachodzie, do 3-4°C na północnym zachodzie.

Czwartek

Zdecydowanie mniej opadów i chmur, te wystąpią głównie na zachodzie kraju. Z kolei na wschodzie Polski sporo pogodnego nieba. Mroźno niemal w całym kraju, na wschodzie -7/-8°C, w centrum -4/-5°C, a na krańcach zachodnich na plusie do 2°C.

Piątek

Do zachodu kraju zbliży się ciepły front atmosferyczny, który przyniesie śnieg przechodzący w deszcz. Warunki na drogach będą trudne, gdyż opady będą zamarzać. Temperatura wyniesie od -5/-6°C na wschodzie, przez -1/-2°C w centrum, do 5-6°C na plusie na północnym zachodzie.

Weekend

Łagodniejsze powietrze zagości już w całym kraju, ale wciąż możliwy jest słaby mróz. Na wschodzie wyniesie on -1/2°C, w centrum będzie około 0°C, a na zachodzie wyraźnie na plusie do 5-6°C. Do zachodu wkroczy kolejny front z ciepłym powietrzem i opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu. W niedzielę kolejna porcja opadów, ale padać będzie głównie deszcz, który wystąpi na zachodzie i południu oraz w centrum i częściowo na wschodzie. Śnieg padać będzie tylko na północnym wschodzie i krańcach wschodnich. Temperatura wyniesie od -2/-3°C na północnym wschodzie, przesz 1-2°C w centrum, do 6-7°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy trzech Króli mrozem trzyma będzie jeszcze długa zima.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here