Opady śniegu

Nadchodzącym tydzień przyniesie kontynuację zimy w Polsce. Bez ujemnych temperatur tylko na zachodzie kraju. Uwaga na mroźne noce, które we wschodniej połowie kraju mogą przynieść mróz poniżej -15°C.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie mroźną aurę na wschodzie i w centrum oraz odwilżową na krańcach zachodnich. W całym kraju na niebie sporo chmur, z których dodatkowo może padać śnieg. Na krańcach północno zachodnich wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Gdzieniegdzie w centrum i na wschodzie możliwe są przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od -5/-6°C na wschodzie i południu, przez -3/-4°C w centrum, do 1-2°C na krańcach zachodnich i północno zachodnich.

Wtorek

Do Polski wkroczy ciepły front atmosferyczny, za którym ponownie napłynie ciepłe powietrze. Oznacza to ciężkie warunki na drogach, gdyż opady śniegu przechodzić będą w opady deszczu, a te z kolei w centrum mogą zamarzać. Aura podzieli nasz kraj, na wschodzie mróz wyniesie do -3/-4°C, w centrum do -1/-2°C, a na zachodzie temperatura wzrośnie do nawet 5-6°C. Dopiero wieczorem front z opadami dotrze nad wschód kraju. Spodziewamy się, że opady deszczu wystąpią do linii miast Olsztyn-Kraków, na wschód od tej linii padać będzie sam śnieg.

Środa

Środa w dalszym ciągu z dużą ilością opadów, ale głównie już śniegu. Deszcz spodziewany jest przede wszystkim na północnym zachodzie Polski, ale w drugiej części dnia powinien przechodzić w opady samego śniegu. Opadów najwięcej będzie na południowym zachodzie i południu. Temperatura wyniesie od -3/-4°C na północnym wschodzie, przez -2°C na południowym wschodzie, i około 0°C w centrum, do 1-2°C temperatura wzrośnie na południowym zachodzie, do 3-4°C na północnym zachodzie.

Czwartek

Zdecydowanie mniej opadów i chmur, te wystąpią głównie na zachodzie kraju. Z kolei na wschodzie Polski sporo pogodnego nieba. Mroźno niemal w całym kraju, na wschodzie -7/-8°C, w centrum -4/-5°C, a na krańcach zachodnich na plusie do 2°C.

Piątek

Do zachodu kraju zbliży się ciepły front atmosferyczny, który przyniesie śnieg przechodzący w deszcz. Warunki na drogach będą trudne, gdyż opady będą zamarzać. Temperatura wyniesie od -5/-6°C na wschodzie, przez -1/-2°C w centrum, do 5-6°C na plusie na północnym zachodzie.

Weekend

Łagodniejsze powietrze zagości już w całym kraju, ale wciąż możliwy jest słaby mróz. Na wschodzie wyniesie on -1/2°C, w centrum będzie około 0°C, a na zachodzie wyraźnie na plusie do 5-6°C. Do zachodu wkroczy kolejny front z ciepłym powietrzem i opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu. W niedzielę kolejna porcja opadów, ale padać będzie głównie deszcz, który wystąpi na zachodzie i południu oraz w centrum i częściowo na wschodzie. Śnieg padać będzie tylko na północnym wschodzie i krańcach wschodnich. Temperatura wyniesie od -2/-3°C na północnym wschodzie, przesz 1-2°C w centrum, do 6-7°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy trzech Króli mrozem trzyma będzie jeszcze długa zima.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here