Deszczowy i pochmurny dzień

Za nami pierwsze dni września. Od razu na początku miesiąca zmierzyliśmy się z rekordowymi upałami, by w następnych dniach odczuć powiew jesieni. Dość niskie temperatury i opady deszczu przypominały już bardziej wrzesień, albo nawet październik. Czy w nowym tygodniu można spodziewać się ocieplenia i trochę więcej chwil ze słońcem? Sprawdźmy.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia będzie wyjątkowo nieprzyjemny. Niemal wszędzie, poza zachodem kraju, gdzie opady będą zanikać popada deszcz, lokalnie intensywny. Lokalnie na północnym wschodzie nie można wykluczyć słabych burz. Jakby tego było mało, wszędzie spodziewamy się silnych podmuchów wiatrów, w porywach do 50-60 km/h. Spotęgują one odczucie chłodu. Temperatury niskie, od 12-13 stopni na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Kujawach i Pomorzu, przez 16-17 na pozostałym obszarze. Lokalnie na zachodzie będzie cieplej, do 18°C.

Wtorek

Kolejny dzień to kontynuacja opadów, z tym, że tym razem nie będzie padać na południu. Znów na północy i północnym wschodzie możliwe są słabe burze. Wiatr trochę zelżeje i tylko miejscami pojawią się chwilami podmuchy do 50 km/h. We wtorek najchłodniej będzie na północnym wschodzie, do 14°C. Na pozostałym obszarze termometry będą pokazywały 16-18 kresek powyżej zera.

Środa

We środę padać nie będzie tylko na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Wszędzie indziej popada, jednak trochę mocniej tylko na południu, w pozostałych regionach raczej słabo. Jeśli gdzieś się pojawi możliwość wystąpienia słabych burz to tylko na Ziemi Łódzkiej i południu. Wiatr już słaby i umiarkowany, a temperatury podobne do tych z wtorku, od 15 stopni na południu i północnym wschodzie, do 17-18 na pozostałym obszarze.

Czwartek

We czwartek pojawi się więcej słońca, ale wciąż na przeważającym obszarze kraju mogą pojawiać się przelotne opady. Na południowym wschodzie możliwe również słabe burze. Temperatury w całym kraju na wyrównanym poziomie, od 16 do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Piątek

W piątek słabo popada tylko na południu i wschodzie kraju. W tych regionach pojawią się także warunki na powstanie słabych burz. Wszędzie będzie się przejaśniać, lecz w miejscach, gdzie nie będzie padało pojawią się również rozpogodzenia. Będzie cieplej, od 17°C na Ziemi Łódzkiej, do 19-20 na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół słaby, lokalnie nie wykluczamy, że chwilami powieje nieco mocniej.

Weekend

Przed nami weekend, który na tą chwilę zapowiada się dość dobrze. W sobotę opady deszczu ,które lokalnie mogą być intensywne wystąpią na południowym zachodzie i zachodzie. Tam też istnieją spore szanse na wystąpienie burz. Na pozostałym obszarze zaś dużo słońca. Temperatury również dosyć przyjemne, od 17-18 stopni w rejonach deszczowych, przez 20°C na północnym wschodzie i południu, do 22-23 stopni na pozostałym obszarze. W centrum możliwe silniejsze porywy wiatru, do 50-60 km/h, na pozostałym obszarze powieje słabo i umiarkowanie. W niedzielę zanikające opady na południu i w centrum, na pozostałym obszarze piękna, słoneczna aura. Temperatury od 18-19°C w deszczowych regionach, do 23 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany.

Przysłowie na ten tydzień:

„Gdy na Jacka (11.09) pogodnie, suche w jesieni dnie”

Przed nami kolejny tydzień września, który nie przyniesie wielkich zmian względem ostatnich dni. Dalej będzie dość chłodno, pochmurno i deszczowo. Miejscami będą występowały także burze. Większych zmian w pogodzie należy spodziewać się pod koniec tygodnia, kiedy to Polska dostanie się pod panowanie wyżu znad Rosji.