Złota polska jesień i bezchmurne niebo

Nadchodzący tydzień przyniesie nam bardzo ładną pogodę. Słońca nie zabraknie, tak samo wysokich temperatur. Ranki mogą być rześkie oraz mgliste, ale mgły powinny szybko zanikać.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia nie zapowiada się tak przyjemnie jak weekend. Na ogół będzie pochmurnie, a na zachodzie miejscami mgliście. Z biegiem dnia mgły zanikną, ale temperatura nie bardzo będzie chciała rosnąć z racji pochmurnego nieba. Najwięcej chwil ze słońcem na północy. Temperatura wyniesie od 11-12°C na wschodzie i miejscami na północy, do 13-14°C na zachodzie i miejscami w centrum. Dodatkowo na wschodzie kraju możliwe symboliczne przelotne opady.

Wtorek

Wyż, który będzie wpływać na pogodę w Polsce zmieni nieco położenie i sprowadzi nam w cieplejsze powietrze. Jednak nie wszędzie odczujemy cieplejsze masy z racji zachmurzenia. Najwięcej chmur na południowym wschodzie i tu temperatura wyniesie maksymalnie do 12-13°C, w pozostałych regionach cieplej. W centrum do 14-15°C, a na zachodzie do18-19°C.

Środa

Bardzo ładną pogodę przyniesie środa. W całym kraju bezchmurne niebo, a do tego bardzo ciepło… za wyjątkiem krańców wschodnich Polski, gdzie możliwe większe zachmurzeni, które utrudni wzrost temperatury. Na termometrach od 11-12°C na krańcach wschodnich (woj. lubelskie i podkarpackie, częściowo podlaskie), przez 17-18°C na północy i w centrum, do 21-22°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Czwartek

Czwartek już w całym kraju powinien przynieść ładną i słoneczną aurę. Na termometrach od 18-19°C na wschodzie i w centrum, do 21-23°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Piątek

Identyczna pogoda w piątek. Na wschodzie i w centrum do 19-20°C, a na zachodzie i południowym zachodzie do 22-23°C.

Weekend

Także weekend zapowiada się z ciepłą i słoneczną aurą. Z temperaturami w pobliżu 20°C, a na zachodzie i południowym zachodzie lekko powyżej 20°C.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w październiku ciepło chadza, w lutym mrozy naprowadza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here