Opady deszczu późną wiosną

Pogoda w minionym tygodniu zadowolić mogła tylko mieszkańców południa Polski, gdzie było najwięcej dni z ładną pogodą. W pozostałych regionach często było pochmurno oraz deszczowo, przechodziły również burze. Nadchodzący tydzień również przyniesie pogodę w kratkę, przez parę dni zrobi się wręcz zimno.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie ładną pogodę na południu oraz wschodzie kraju. W pozostałych regionach z biegiem godzin coraz więcej chmur, przejdą burze oraz będzie padać deszcz. Burze przyniosą ulewy i silne podmuchy wiatru do 90 km/h. Ciepło, w większości regionów do 25-27°C, a na południowym zachodzie do 29°C.

Wtorek

We wtorek gorące masy powietrza zostaną zepchnięte nad południowo wschodnią część kraju. W pozostałych regionach zaznaczą się chłodniejsze masy powietrza polarnomorskiego, będzie też pochmurno. Spodziewamy się opadów, na zachodzie oraz w centrum popada przelotnie, natomiast na wschodzie i południu przejdą gwałtowne burze z ulewami i silnym wiatrem. Temperatura wzrośnie do 16-17°C na zachodzie, około 18-20°C pokażą termometry w centrum i na północy, natomiast wciąż gorąco na południowym wschodzie, gdzie może być do 29°C.

Środa

Sporo chmur i opadów na wschodzie Polski do końca dnia, w pozostałych regionach więcej przejaśnień, ale również może popadać przelotnie. Zrobi się zimno i nieprzyjemnie, ponieważ pogoda bardziej przypominać będzie koniec września niż sierpnia. Na termometrach ujrzymy do 17-18°C na zachodzie i 14-16°C na wschodzie i południu.

Czwartek

Nadal do Polski docierać będzie chłodne powietrze z północy. Spodziewamy się przelotnych opadów deszczu w całym kraju. Więcej chmur na zachodzie i północy. Temperatura wzrośnie do 21°C na południowym wschodzie, a w centrum i na zachodzie do 17-18°C.

Piątek

W piątek znad Niemiec do Polski wkroczy kolejny front z opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. W centrum oraz na wschodzie sporo pogodnego nieba przez większą część dnia. Na termometrach wciąż niskie wartości, od 14-16°C na zachodzie, przez 18-20°C centrum, do 21-22°C na wschodzie.

Weekend

W sobotę czeka nas miła odmiana, gdyż do Polski zacznie docierać wyraźnie cieplejsze powietrze. Nie oznacza to niestety pogodnego nieba, gdyż nad naszym krajem wędrować będzie ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu. Na termometrach ujrzymy od 18-20°C na wschodzie, do 23-24°C na zachodzie. W niedzielę jeszcze cieplej, ale nadal z chmurami i deszczem, przede wszystkim na północy kraju. W pozostałych regionach sporo słońca. Temperatura wyniesie od 19-20°C na północy, przez 23-24°C w centrum, do 26-27°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Jak po lipcu sierpień się ochłodzi, to później zima twarda z wielkim śniegiem chodzi

Nadchodzący tydzień przyniesie pierwsze tak wyraźne ochłodzenie. Pogoda pomimo pełni lata bardziej przypominać będzie jesień niż najcieplejszą porę roku. Pod koniec tygodnia powinno zrobić się cieplej, lecz nie będzie to typowo letnie ciepło.