Opady deszczu
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo opadów i burz. Popada także na zachodzie, trzymamy kciuki, aby opady załagodziły skutki suszy.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się ciepło, ale raczej pochmurno. W drugiej części dnia ponownie zagrzmi na północy, miejscami w centrum oraz na południu. Burze przyniosą ulewy i silniejsze porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura wyniesie od 23-24°C na północy, do 25-26°C na południu.

Wtorek

Wtorek przyniesie większą ilość opadów. Na zachodzie kraju zaznaczy się front atmosferyczny z opadami deszczu, a w drugiej części dnia przynoszący burze. Burze przejdą również w pozostałych regionach. Gorąco na wschodzie i w centrum do 26-27°C, na zachodzie nieznacznie niższe temperatury do 22-23°C.

Środa

Środa zapowiada się bardzo burzowo. Już rano opady oraz burze przechodzić będą na zachodzie. W drugiej części dnia dojdzie do powstania zorganizowanych struktur burzowych na zachodzie, częściowo w centrum oraz na południu. Na wschodzie dojdzie do rozwoju pojedynczych komórek. Temperatura wyniesie od 21-22°C na zachodzie, do 27-28°C na wschodzie.

Czwartek

Po burzowej nocy, również czwartek przyniesie sporo burz, które ponownie wystąpią na zachodzie oraz częściowo w centrum. Chłodniej, od 20-21°C na zachodzie, do 23-24°C na wschodzie.

Piątek

Sporo deszczu, a także burz. Padać będzie od zachodu po północ. Strefa opadów i burz przemieszczać się będzie w głąb kraju. W drugiej części dnia zagrzmieć może we wszystkich regionach. Na termometrach od 19-21°C na północy, do 24-25°C na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się burzowo i deszczowo na wschodzie. Na zachodzie słonecznie, ciepło i sucho. Temperatura wyniesie od 20-22°C na wschodzie, do 25-26°C na zachodzie. Niedziela jeszcze cieplejsza, a opady wystąpią na południowym wschodzie. Ponownie może zagrzmieć. Temperatura wyniesie od 24-25°C na południu, do 27-28°C w pozostałych regionach.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy lipiec z deszczem, zima będzie z wiatrem