Ciepła i słoneczna pogoda w maju

Tegoroczny kwiecień, pomijając bardzo ciepły początek, niestety nas nie rozpieszcza. Będzie on zdecydowanie najchłodniejszy na przestrzeni ostatnich kilku, jak nie kilkunastu lat. Co prawda nieoficjalnie weekend zaczął się w piątek, lecz oficjalnie nastąpi to dopiero jutro. Czy pogoda dopisze?

1 maja

W pierwszy dzień majówki nigdzie nie powinno padać, ale zbyt wielu przejaśnień niestety nie będzie. Najwięcej rozpogodzeń na zachodzie i północy, a także na południu. Na wschodzie pochmurno,ale od czasu do czasu niebo może się przecierać. Będzie cieplej niż w ostatnich dniach – od 11-12 stopni na północy i północnym wschodzie, przez 13-14 w centrum i na zachodzie, po 15-16°C na południowym zachodzie oraz południu.

2 maja

We wtorek nie będzie już tak dobrze. Z południa przywędrują opady, które mogą być intensywne. Front będzie przemieszczał się na północ i północny wschód. W południe będzie padać na zachodzie oraz południu kraju, a z biegiem godzin opady dotrą również na Ziemię Świętokrzyską,  Ziemię Łódzką, częściowo Mazowsze, Lubelszczyznę oraz nad Pomorze. W całym kraju będzie dość sporo chmur, więc szanse na dłuższe chwile ze słońcem są małe. Temperatury zróżnicowane, od 7-8 stopni na zachodzie, 10-12 na południu. przez 13-14 na północy i w centrum, po 18-19°C na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich nie wykluczamy burz.

3 maja

Środa ponownie przyniesie opady. Najintensywniejsze w centrum i częściowo na wschodzie. Po południu zacznie padać również na południu i tam też możliwe są burze. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń na północy i krańcach południowo wschodnich. Najchłodniej w centrum i częściowo na wschodzie – 8-9 stopni, na północy, zachodzie i południowym zachodzie będzie 13-14 kresek powyżej zera, zaś najcieplej znów na południu i południowym wschodzie – tam 18-19°C.

Wygląda więc na to, że na majówkę w końcu szykuje się ocieplenie. Co prawda nie będzie bardzo ciepło, ale w porównaniu do tego jak zimno było ostatnio – temperatury będą na przyzwoitym poziomie. Niestety, wciąż będzie padać, chociaż nie wszędzie. Po weekendzie majowym będzie można liczyć na ciepło – zwłaszcza na wschodzie. Niestety, modele prognozują, że od 8 maja znów czeka nas spore ochłodzenie…