Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo ciepło. W wielu regionach już o godzinie 10 temperatura wzrosła w pobliże 18°C. Niestety to już ostatnie chwile z tak wysoką temperaturą, o czym przekonują się mieszkańcy krańców północno zachodnich, gdzie pada deszcz i jest wyraźnie chłodniej.

Tak jak wspomnieliśmy w prognozie tygodniowej dzisiejszy dzień będzie bardzo ciepły. Przede wszystkim na południowym zachodzie i zachodzie temperatura wzrośnie do 25-26°C, a w pozostałych regionach do 22-24°C. Wyjątkiem będą krańce północno zachodnie, gdzie już teraz zaznacza się chłodne powietrze i obecnie jest około 10-12°C, a tam gdzie dociera ciepło z południa jest już blisko 20°C.

Dzisiejszy dzień podobnie jak wczorajszy przyniesie nam burze. Zagrzmieć może w całym kraju, lecz najgroźniejszych zjawisk spodziewamy się na czele chłodnego frontu atmosferycznego. Burze będą przede wszystkim wydajne opadowo, przyniosą opady gradu, a także silniejsze podmuchy wiatru do 70 km/h.

Burze pojawiły się również wczoraj, przynosząc przede wszystkim ulewne opady deszczu. Punktowo pojawiały się opady małego gradu. Oto Wasze zdjęcia:

Burza nad Kutnem (autor „Mysza”):

Burza z pogranicza małopolskiego i świętokrzyskiego (autor „derecho”):

Burzowy będzie także wtorek, gdy front przesunie się nad centrum kraju. Wówczas najgroźniejszych zjawisk spodziewamy się od centrum po wschód kraju. Szczegółową prognozę wydamy w dniu jutrzejszym w godzinach porannych.