Pogodne niebo w maju

Po kilku dniach ciepłej aury, wraca ochłodzenie. Na szczęście nie będzie ono trwało długo.

Sytuacja baryczna

Od jutra Polska zacznie dostawać się pod wpływ Wyżu znad Niemiec, który z zachodu zacznie do Polski ściągać nieco chłodniejsze powietrze.

Aktualna sytuacja baryczna nad Europą | źródło: metoffice.gov.uk
Aktualna sytuacja baryczna nad Europą | źródło: metoffice.gov.uk

Środa chłodniejsza

Jutro temperatury spadną, ale nie będzie zbyt dużo opadów. Popada głównie na wschodzie kraju, lokalnie niewykluczamy burz. Termometry nigdzie nie sięgną 20 kresek powyżej zera. Tyle może być na krańcach wschodnich przed południem, ale potem się ochłodzi. Spodziewamy się od 10-11 stopni na krańcach południowych, 12-14 stopni na północy, do 14-16 na pozostałym obszarze. Najwięcej słońca na północy, największe zachmurzenie zaś będzie panowało na wschodzie oraz południu. Tam raczej słońce się nie pojawi.

W czwartek ciąg dalszy ochłodzenia

W czwartek spodziewamy się większej ilości słońca, ale pojawią się również opady i nadal będzie chłodno, zwłaszcza na południu, gdzie będzie 10-12 stopni. Na wschodzie słupki rtęci wskażą 14 stopni, w centrum będzie 16-17 stopni. Najcieplej na zachodzie, do 21-22 stopni. Od południa wejdą opady, w strefie których będzie kilka stopni chłodniej. Popada najpierw na południu, a z biegiem dnia rozpada się również na południowym wschodzie. Zachmurzenie całkowite na południowym wschodzie i południu, na pozostałym obszarze sporo chwil ze słońcem.

Cieplejszy piątek zapowiedzią ciepłego weekendu

Ochłodzenie nie potrwa długo, bowiem w piątek zrobi już się cieplej. W całym kraju temperatury zbliżą się do 20 stopni, w wielu miejscach nieznacznie tą wartość przekroczą. W weekend będzie jeszcze cieplej. Dokładną prognozę na weekend wydamy w najbliższych dniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here