Nocna burza z groźnym szelfem

Koniec tygodnia zapowiada się bardzo upalnie, ale i burzowo. Z kolejnym dniem temperatury będą coraz wyższe, a nocą i popołudniami dokuczać będą burze, które lokalnie mogą być gwałtowne. Każdego dnia publikować będziemy dokładne prognozy burz dla całej Polski.

Piątek

Prognoza pogody na weekend

Pogoda w piątek zdominowana będzie przez słońce i chmury, które pojawią się za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego w większości regionów kraju. Najwięcej pochmurnego nieba przez większość dnia występować będzie w północno zachodniej części kraju, miejscami spadnie deszcz i tam też będzie najchłodniej, około 21-22°C. W pozostałych regionach więcej słońca i wyraźnie cieplej, do 25-27°C na wschodzie, północy i w centrum, do 28-29°C lokalnie na południu. Najwyższe temperatury pojawią się na Śląsku i Opolszczyźnie. Uwaga, gdyż po południu na południowym zachodzie kraju pojawią się groźne burze z porywistym wiatrem, ulewami oraz gradem. Burze przemieszczać się będą w kierunku północnym i północno wschodnim.

Sobota

Prognoza pogody na weekend

Burze w ciągu nocy przemieszczą się nad centrum, północ oraz północny wschód, gdzie zaznaczą swą obecność jeszcze w pierwszej części dnia. Z kolei na zachodzie kraju pojawią się gęste mgły ograniczające widoczność do 100 metrów, jednak do godzin porannych powinny szybko zaniknąć. Przed większą część dnia nie spodziewamy opadów, za to będzie sporo słońca, niegroźne chmury pojawią się tylko na północy. W tym regionie kraju temperatury wzrosną do poziomu 25-27°C, natomiast w całej południowej części kraju będzie upalnie, do 30-31°C. Lokalnie temperatury mogą być jeszcze wyższe. Po południu miejscami pojawią się burze, które będą mieć charakter stacjonarny, a to oznacza, że punktowo spadną bardzo duże sumy opadów. Najgroźniejsze zjawiska podobnie jak w piątek wystąpią na południowym zachodzie, w tym regionie Polski burze łączyć się będą w większe struktury i wędrować będą w kierunku północno wschodnim.

Niedziela

Prognoza pogody na weekend

Noc z soboty na niedzielę ponownie będzie burzowa w pasie od Dolnego Śląska po Warmię i Mazury oraz Podlasie. Rano chmury opadowe i burzowe występować będą nad centrum i północną częścią kraju. W ciągu dnia najwięcej burz pojawiać się będzie w całej południowej i wschodniej części kraju, a także w centrum. Najgroźniejsze zjawiska ponownie pojawią się po południu oraz w nocy. Wciąż będzie bardzo ciepło, od 25-27°C w większości regionów kraju, do 29-31°C lokalnie na południu i krańcach wschodnich.

Przed nami weekend z bardzo dynamiczną i burzową aurą. Wysokim temperaturom towarzyszyć będą popołudniowe i nocne burze. Zachęcamy do wykorzystania ciepłej aury, gdyż przyszły tydzień zapowiada się już dużo chłodniej i będzie częściej padać.