Po ciepłym początku tygodnia czeka nas kilka dni z napływem chłodnych mas powietrza z północy. W ciągu dnia temperatury nie będą wysokie, zaś nocami będzie po prostu zimno. Ostrzegamy przede wszystkim mieszkańców północy i północnego wschodu Polski, a także regionów podgórskich – mogą pojawić się przymrozki.

W czwartek w całym kraju spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a na krańcach południowych i południowo wschodnich opadów ciągłych, które występować będą przez pierwszą część dnia. Po południu, za wyjątkiem województw zachodnich pojawią się umiarkowane i słabe burze. W czasie burz możliwe silniejsze porywy wiatru i opady małego gradu.

Przedstawiamy prognozę burz:

prognoza burz

Pojawią się przymrozki

Docierające z północy zimne powietrze przyczyni się do sporych spadków temperatury. Na ogół temperatura spadać będzie do zaledwie 3-5°C, a więc będzie zimno. Najbardziej narażone na przymrozki będą tereny podgórskie, oraz północ i północny wschód kraju.

Najzimniej zapowiada się noc z piątku na sobotę, gdy w całej północno wschodniej ćwiartce kraju mogą pojawić się spadki w okolice 0°C. Województwa, w których szanse na wystąpienie przymrozków są największe to: podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, mazowieckie oraz kujawsko pomorskie.