Tak jak zapowiadaliśmy w niedzielę, środa zapisze się jako bardzo ciepły dzień. I to zapewne jako dotychczas najcieplejszy dzień obecnego roku i to na przeważającym obszarze kraju. Pomimo zachmurzenia temperatura może wzrosnąć do 18°C, a miejscami – czego nie wykluczamy – ta wartość może zostać przekroczona.

Do Polski zacznie docierać bardzo ciepłe powietrze z południa kontynentu, niemal w całym kraju termometry przekroczą 10°C, wyjątkiem będzie rejon Trójmiasta, gdzie zaznaczy się wpływ morskiej bryzy. Poza tym bardzo ciepło od 14-16°C w centrum, do 17-18°C na południu Polski.

wiosna spacer słońce
Pogoda będzie sprzyjać spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu

W ciągu dnia pojawiać się będą chmury, ale nie przyniosą one opadów. Deszcz pojawi się dopiero w nocy za sprawą frontu atmosferycznego, który wkroczy do Polski od południa. W czwartek więcej chmur i opadów, przede wszystkim na zachodzie i północy kraju. Temperatury wciąż na przyzwoitym poziomie od 9-10°C w strefie największych opadów, do 16-17°C na południowym wschodzie.

W kolejnych dniach także sporo opadów, a temperatury będą niższe. Nie spodziewamy się jednak akcentów zimowych.

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.