Śnieżyce i intensywne opady śniegu w Polsce

Najbliższe godziny zapowiadają się bardzo śnieżnie. Na wschodzie kraju zaznaczy się wydajny opadowo front atmosferyczny, który przyniesie ciągłe opady śniegu. Lokalnie na wschodzie spadnie ponad 10 cm śniegu.

Kiedy zacznie padać śnieg?

Już teraz opady białego puchu występują na krańcach południowych i południowo wschodnich. W najbliższych godzinach strefa opadów przemieszczać się będzie w kierunku północnym, swoim zasięgiem obejmując większą część kraju.

Około północy opady dotrą do centrum, zaś w dniu jutrzejszym w godzinach porannych padać będzie także na północy. Zachęcamy do śledzenia wędrówki opadów śniegu na radarze opadów.

Ile spadnie śniegu?

Najintensywniejszych opadów śniegu spodziewamy się na wschodzie kraju, gdzie padać będzie najdłużej. Nawet do 12-14 godzin. Przy naszej wschodniej granicy pokrywa śnieżna może wzrosnąć nawet do 11-15 cm, im bardziej na zachód tym śniegu będzie mniej.

Opady śniegu w Polsce 15-16 grudnia
Opady śniegu w Polsce 15-16 grudnia

Uwaga, gdyż warunki na drogach będą trudne. Dodatkowo spodziewamy się mocniejszych podmuchów wiatru ze wschodu, dochodzących do 40-50 km/h, które powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here