Burzowa aura wyładowanie doziemne późnym wieczorem

Najbliższa noc przyniesie pierwsze w tym roku tak groźne zjawiska burzowe. W dniu jutrzejszym front zaznaczy się na wschodzie Polski. Od niedzieli chłodniejsze masy powietrza zaznaczą się w całym kraju.

Najbliższa noc przyniesie burze

Najbliższej nocy burze przejdą na krańcach zachodnich Polski. Spodziewamy się ulew do 20 mm na metr kwadratowy, silnego wiatru do 70-80 km/h oraz opadów małego gradu. Burze powinny występować od godziny 21:00 26.04.2019 do około godziny 12:00 27.04.2019. W pozostałych regionach sucho i bez opadów.

Prognoza burz nad Polską w dniach 26-27.04.2019
Prognoza burz nad Polską w dniach 26-27.04.2019

Sobota chłodniejsza na zachodzie, na wschodzie jeszcze ciepło i burzowo

W sobotę ciepłe masy powietrza zostaną zepchnięte nad wschodnią część kraju. Tu w drugiej części dnia przejdą burze, które głównie ograniczą się do krańców wschodnich. Najgroźniejsze zjawiska burzowe wystąpią na krańcach północno wschodnich, gdzie możliwe są ulewy do 30 mm z opadami gradu do 2-3 cm. Na południowym wschodzie głównym zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady.

Na zachodzie Polski sobota przyniesie rześką i chwilami deszczową aurę. Najwięcej szans na opady przy granicy z Niemcami. Z kolei na południu Polski od rana będzie padać i to dość mocno, w ciągu dnia spadnie nawet do 20 mm deszczu.

Niedziela wyraźnie chłodniejsza

W niedzielę spodziewamy się wyraźnie chłodniejszej aury. Od wschodu po centrum kraju występować będą ciągłe opady deszczu, które powoli wędrować będą na zachód. Najmocniej popada na południu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 11-13°C w strefie opadów, przez 14-16°C na zachodzie i wschodzie, do 19-21°C na krańcach północno wschodnich.

Niestety nie mamy dobrych wieści, gdyż weekend majowy, który zacznie się już od środy, nie zapowiada się ciepło. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here