Kwitnące krokusy na wiosnę

Wczoraj rozpoczęliśmy astronomiczną wiosnę. Ta kalendarzowa rozpoczęła się dziś, a więc od pogody powinniśmy teraz oczekiwać, że przypomni nam o tym, że faktycznie mamy wiosnę. Tak będzie w najbliższy weekend, ponieważ zapowiada się on prawdziwie wiosenny!

Sytuacja baryczna

Ciepłe powietrze ściągnie do nas wyż znad północno zachodniej części Starego Kontynentu. Wraz z ciepłym powietrzem, będziemy mieli sporo pogodnego nieba.

Sytuacja baryczna nad Europą nocą z 23 na 24 marca
Sytuacja baryczna nad Europą nocą z 23 na 24 marca | źródło: metoffice.gov.uk

Ciepło będzie już jutro

Ocieplenie czeka nas już jutro. W ciągu dnia najcieplej na zachodzie oraz w centrum, w okolicach 13-15 stopni. Najchłodniej zaś na samym południu, tam termometry pokażą 7-8 stopni.

Temperatury w jutrzejsze popołudnie wg. modelu GFS
Temperatury w jutrzejsze popołudnie wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Jutro najwięcej słońca na północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite. Na południowym wschodzie chwilami popada mżawka. Dobra informacja jest taka, że z biegiem godzin będzie rozpogadzać się na wschodzie oraz w centrum.

Zachmurzenie w piątkowe popołudnie wg. modelu UM
Zachmurzenie w piątkowe popołudnie wg. modelu UM | źródło: meteo.pl

Sobota z nieco większym zachmurzeniem

Sobota może okazać się najcieplejszym dniem w tym roku, oczywiście jak dotąd. W zachodniej i południowo zachodniej części kraju temperatury będą dochodziły do 19-20 stopni. Na wschodzie również będzie ciepło, powyżej 10 stopni. W centrum 15-16 kresek powyżej zera.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w sobotnie popołudnie
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w sobotnie popołudnie | źródło: meteomodel.pl

W ciągu dnia najwięcej słońca na wschodzie i południowym wschodzie, tam niemal bezchmurnie. Nieco więcej chmur w pozostałej części kraju, na północnym zachodzie po południu możliwe są przelotne opady deszczu. Nie będą one jednak intensywne.

Wielkość zachmurzenia w sobotnie popołudnie wg. modelu UM
Wielkość zachmurzenia w sobotnie popołudnie wg. modelu UM | źródło: meteo.pl

Niedziela już chłodniejsza

W niedzielę zrobi się już chłodniej, pojawi się również więcej chmur i opadów. Najcieplej na południu, do 11-12 stopni. Jednak jak na ironię, tam chmur będzie najwięcej, a w dodatku mogą pojawiać się opady. Na pozostałym obszarze temperatura od 10 stopni w pasie od zachodu, przez centrum, po wschód, do 7-8 na północy.

Temperatury w niedzielne popołudnie wg. modelu GFS
Temperatury w niedzielne popołudnie wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Jak już wyżej było wspominane, w niedzielę najwięcej chmur na południu i tam może popadać deszcz, na ogół przelotnie. Na pozostałym obszarze na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane.

W przyszłym tygodniu możliwe ponowne spore ocieplenie

W pierwszej części następnego tygodnia w naszym kraju będą dominowały temperatury pokroju takich, jakich spodziewamy się w niedzielę. Zaś w drugiej części tygodnia możliwe jest ponowne ocieplenie, podczas którego temperatury wzrosną powyżej 15 stopni. Dokładna prognoza na nowy tydzień pojawi się na naszym portalu w niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here