Niemal 115 litrów wody na metr kwadratowy ziemi spadło w Roswell w ciągu mniej niż 24 godzin. Jest to największa dobowa suma opadów od 60 lat. Tak intensywne opady spowodowały liczne podtopienia budynków, drogi zamieniły się w potoki. Strażacy i służby porządkowe miały ręce pełne roboty.

Tak duże opady wystąpiły w stanie Nowy Meksyk w hrabstwie Chavez, którego siedzibą okręgu jest miasto Roswell. Intensywne opady – zdaniem mieszkańców – w tym stanie zdarzają się przynajmniej raz w roku. Jednak w przypadku takiej intensywności jest to zjawisko rekordowe.

Z tego powodu wiele domów zostało pozalewanych, wysokość wody dochodziła do 30-40 centymetrów. Wystarczyło, aby uprzykrzyć i utrudnić normalne życie. Wiele zgłoszeń przyjęli tego dnia strażacy, wzywani w celu wypompowania wody z zalanych domów i piwnic. Część mieszkańców zdążyła zabezpieczyć swoje domostwa układając w drzwiach i oknach piwnic worki z piaskiem.

Pomimo tak intensywnych opadów utrudnienia komunikacyjne były znikome. Nie było też uszkodzeń budynków, przynajmniej nikt takiej szkody nie zgłosił.