Mieszkańcy północnej części Japonii doświadczyli bardzo zdecydowanego uderzenia zimy w postaci mrozu i śniegu. Atak zimy okazał się największy od 60 lat!

Ostatni raz takiego ataku zimy miasto Sapporo, położone na wyspie Hokkaido doświadczyło w 1953 roku. Jak potwierdzają mieszkańcy – śniegu spadło naprawdę dużo. Do tego dochodzi fala arktycznego powietrza, na północy wyspy temperatura spada do -21°C, a w Sapporo do -7°C.

https://www.youtube.com/watch?v=d1hUu8gbSrk

Ochłodzenie rozpoczęło się już w nocy z poniedziałku na wtorek wraz z nadejściem frontu atmosferycznego. Opady okazały się bardzo intensywne, w ciągu wtorku i środy spadło aż 44 centymetry świeżego śniegu! W pobliskim ośrodku narciarskim, który zlokalizowany jest na południe od Sappro spadło około 24 centymetrów śniegu.

Zimne powietrze dotarło do innych regionów Japonii. W Tokio, które we wcześniejszych dniach doświadczało temperatury w granicach 24°C, tym razem słupki rtęci zatrzymały się na poziomie 11 kresek. Zimowe aura ma się utrzymywać również w najbliższych dniach.