Oko huraganu
Oko huraganu (pixabay.com)

W wyniku swej niszczycielskiej mocy tajfun trafił na pierwsze strony gazet oraz czołówki serwisów internetowych. Fakt ten w ogóle nie powinien dziwić, gdyż zniszczenia są potworne dodatkowo według wstępnych wyliczeń śmierć poniosło około 10 tysięcy osób. Precyzyjne oszacowanie tej liczby na razie nie jest możliwe, ze względu na dużą liczbę poszkodowanych i to właśnie tym osobom w pierwszej kolejności trzeba pomóc. Dokładną liczbę ofiar poznamy nie wcześniej niż za parę tygodni.

Zniszczenia są bardzo poważne

Jak donoszą lokalne media, w niektórych regionach zwłoki leżą na ulicach, nie ma możliwości ich przeniesienia, dodatkowo zaczynają się rozkładać wydzielając bardzo przykrą woń. W najbliższym czasie władze skupiają się na pomocy najbardziej potrzebującym. Jak wspomniano w poprzednich artykułach, potrzebne są artykuły do bieżących potrzeb – łącznie z żywnością.

Prowincja Cebu cierpiała tak bardzo, że niektóre z miast zostały zniszczone przez żywioł w 80-90%. Miasto Baco, zamieszkałe przez 35 tysięcy osób zostało w 80% zalane przez powódź. Na ulicach pełno wszelkich śmieci, gruzu i zgliszczy. Obecnie tajfun szaleje nad Wietnamem i południowymi Chinami, jednak nie zagrożenie jakie przynosi jest minimalne ze względu na to, że obecnie jest tropikalną burzą.

Poniżej prezentujemy zdjęcia tajfunu wykonane przez satelity i instytuty meteorologiczne:

Animacja pokazuje z jak bardzo intensywnym i groźnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia. Nawet w obliczu zbliżania się do lądu super tajfun wciąż nabierał mocy. Image Credit: NOAA
Animacja pokazuje z jak bardzo intensywnym i groźnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia. Nawet w obliczu zbliżania się do lądu super tajfun wciąż nabierał mocy. Grafika: NOAA

2 KOMENTARZE

Comments are closed.