Huragan Dorian | źródło: www.nhc.noaa.gov
Huragan Dorian | źródło: www.nhc.noaa.gov

Dziś w nocy huragan Dorian zintensyfikował się do 4. kategorii w pięciostopniowej skali Saffir-Simpsona. Wiatr wieje z prędkością 225 km/h. W tym momencie znajduje się w odległości około 600 km od Bahamów, które jako pierwsze będą narażone na żywioł.

Spodziewana trasa huraganu Dorian


W niedzielę, żywioł uderzy w Bahamy, gdzie trwa ewakuacja. Premier tego kraju zaapelował o niepozostawanie w domach, wszyscy zagraniczni turyści zostali już ewakuowani, a międzynarodowe lotnisko zamknięte. Po minięciu wysp Bahama, Dorian będzie poruszał się na zachód, w kierunku Florydy, by w poniedziałek bądź w nocy z poniedziałku na wtorek z siłą huraganu 4. kategorii uderzyć w ten amerykański półwysep. Na Florydzie ogłoszono stan wyjątkowy, na ten moment nie został wydany nakaz ewakuacji, choć spodziewa się, że takowy zostanie wydany jeszcze dzisiaj lub jutro.

Warto przypomnieć, że Dorian będzie pierwszym huraganem w tym roku, który uderzy w Stany Zjednoczone. Sezon ten jak na razie jest wyjątkowo spokojny, lecz jego szczyt tak naprawdę dopiero się rozpoczął i wszystko przed nami. Dorian będzie śmiertelnie niebezpiecznym huraganem i jeżeli nie osłabnie przed wejściem nad ląd to będzie trzeba się liczyć z wielomiliardowymi stratami. Mieszkańcy Florydy nie czekają i już przygotowują się na nadejście żywiołu, o czym świadczą puste półki w sklepach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here