Śnieżny weekend w USA. Śnieg spadł w kilku stanach

65

Miniony weekend okazał się bardzo śnieżny i mroźny na zachodzie Stanów Zjednoczonych. W stanie Nevada, Montana, Idaho, Utah i Colorado spadło nawet 20 centymetrów śniegu. Sytuacja jest wyjątkowo niecodzienna.

Mroźne powietrze i opady śniegu sprowadził chłodny front atmosferyczny, który przywędrował do USA znad Kanady. Za frontem napłynęło mroźne powietrze z północy, a opady deszczu szybko zamieniły się w opady śniegu. Opady śniegu występowały pomiędzy 5 a 8 czerwca.

W stanie Nevada temperatura spadła do zaledwie 10°C, a w wielu regionach spadł śnieg. Pobite zostały rekordy opadu z 1877 roku i 1979 roku dotyczące dziennego opadu i maksymalnej wysokości pokrywy śnieżnej.

W górzystych częściach stanu spadło ponad 20 centymetrów białego puchu. O ile w maju opady śniegu zdarzają się dość często – szczególnie w pierwszej połowie miesiąca, tak w czerwcu należą do rzadkości.

W stanie Montana w miejscowości Butt pokrywa śnieżna wyniosła więcej niż 2,5 cm śniegu, co od 1894 roku zdarzyło się tylko 10 razy. W górzystych częściach stanu spadło ponad 20-30 cm śniegu.

❄❄Is this June? Tamarack Ski Resort is up to a storm total of 17" at 6600ft, Bogus Basin is around 8". And Brundage Mountain has around 15". #idwx #orwx

Opublikowany przez US National Weather Service Boise Idaho Poniedziałek, 8 czerwca 2020

Podobne sumy opadów śniegu wystąpiły w stanie Utah, gdzie także zmierzono ponad 20 centymetrową pokrywę śniegu. W najbliższych dniach aura powinna wrócić do normy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here