Ciepła letnia pogoda przed burzą
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Niestety weekend nie przyniesie spokojnej pogody. W wielu regionach przejdą burze, a najgroźniejsze wystąpią na zachodzie kraju. Ponownie spodziewamy się ulew, bardzo silnych porywów wiatru i opadów większego gradu.

Sobota groźna na zachodzie Polski

Groźne burze wystąpią za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który wkroczy do naszego kraju znad Niemiec. Na czele frontu dojdzie do powstania gwałtownych burz, które lokalnie mogą przynieść mocniejsze porywy wiatru do 100 km/h, ulewne opady deszczu do 30 mm oraz opady gradu do 2-3 cm.

Prognoza burz nad Polską

Burze na zachodzie Polski pojawią się około godzin południowych i z powinny z biegiem czasu przybierać na sile. Najsilniejszych zjawisk spodziewamy się po południu oraz wieczorem.

Z kolei od centrum po wschód kraju, burze również wystąpią przede wszystkim po południu oraz wieczorem. Miejscami mogą przynieść ulewy i silniejsze porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę burze na wschodzie

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie na sto procent powiedzieć, że na wschodzie Polski również wystąpią groźne burze, ponieważ jest to uzależnione od szybkości przemieszczania się frontu atmosferycznego.

Z całą pewnością zjawiska burzowe utrzymywać się będą w nocy z soboty na niedzielę i pojawią się od centrum po wschód kraju, jednak nie powinny być tak silne jak te, które wystąpią w sobotę na zachodzie Polski. Dokładną prognozę wydamy wieczorem w sobotę.